Nowy numer 42/2020 Archiwum

Instytut Duchowości Karmel - początek zajęć w 2018/2019

IDK działający przy klasztorze i parafii karmelitów bosych we Wrocławiu przy ul. Ołbińskiej rozpoczyna kolejny rok formacji. Pierwsze wykłady już 4 października, a uroczysta inauguracja 7 października na Mszy św. o 13.00.

Instytut Duchowości Karmel w październiku inauguruje 4 rok swojej działalności – 4 rok wykładów i 2 rok warsztatów. Pierwsze tegoroczne wykłady, 4 października, poprowadzi ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Zgodnie z założeniami wykłady w Instytucie skoncentrowane są na poznawaniu prawdy, a warsztaty – poznawaniu siebie w prawdzie. W tym roku akademickim wykłady będą poświęcone kształtowaniu sumienia w prawdzie (ks. prof. P. Bortkiewicz), umiejętności rozpoznawania prawdy wyrażanej w sztuce (G. Strykowska), poznawaniu prawdy o Jezusie Chrystusie – drodze, prawdzie i życiu (ks. dr M. Pałyga), roli rodziny i małżeństwa w rozwoju osoby (o. prof. K. Lubowicki), godności osoby ludzkiej (prof. K. Olbrycht), manipulacji społeczeństwem (prof. J. Miluska) oraz podstawom duchowości chrześcijańskiej (o. A. Rachmajda OCD).

Wykłady odbywają się co dwa tygodnie w sali klasztoru przy ul. Ołbińskiej 1 od 17.00 do 20.00; warsztaty odbywają się raz w miesiącu i trwają „24 godziny”, na miejscu lub na wyjeździe.

Zapisy i wszelkie informacje są dostępne na stronie www.walkaduchowa.pl lub pod nr. telefonu 662 501 093.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama