Nowy numer 41/2019 Archiwum

Mamy nowy kościół akademicki we Wrocławiu

Ustanowił go specjalnym dekretem abp Józef Kupny.

W dzień inauguracji nowego roku akademickiego informujemy, że  kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, w którym posługują salezjanie, usytuowany przy Moście Grunwaldzkim, dekretem metropolity wrocławskiego zyskał rangę kościoła akademickiego.

To druga wrocławska świątynia oprócz kościoła uniwersyteckiego pw. Najświętszego Imienia Jezus o tym charakterze.

- Można powiedzieć, że kampus Politechniki Wrocławskiej zyskuje nowy obiekt. Teraz jesteśmy kościołem Politechniki Wrocławskiej, zapleczem duchowym. Tu zaglądają i zawsze mogą zaglądać studenci - mówił podczas Mszy św. inauguracyjnej rok akademicki na politechnice ks. Paweł Druszcz SDB.

Jak dodał, główne uroczystości z tym związane odbędą się podczas święta Politechniki Wrocławskiego już 15 listopada.

W salezjańskiej parafii działa już jedno z największych w mieście duszpasterstw akademickich "Most". Ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo kampusu Politechniki Wrocławskiej w Mszach świętych uczestniczą często studenci. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL