Nowy numer 33/2019 Archiwum

Ślady w kamieniu, mosiądzu, w ludzkich sercach...

Decyzją prezydenta Andrzeja Dudy: za zaangażowanie patriotyczne, społeczne i lokalne, jedno z najwyższych odznaczeń państwowych Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski pośmiertnie otrzymał Michał Haniszewski.

Na ręce córki Lilianny Krzyż przekazał wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak. Uroczystość odbyła się podczas Mszy św. w kościele pw. św. Klemensa Dworzaka, z którą przez dziesięciolecia związany był śp. Michał.

Ceremonia zbiegła się z promocją biografii napisanej praz Małgorzatę Wanke-Jakubowską i Marię Wankę Jerie. W książce pt. "Boże wyślij mnie tam, gdzie się przydam - Michał Haniszewski". Autorki uchwyciły niezwykłe cechy zmarłego. W sprawach ważnych dla Polski, dla wiary, dla solidarności, dla bliźniego wykazywał się niezwykłą determinacją i skutecznością. Decyzją dolnośląskiej Solidarności i wydawnictwa Profil wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali książkę za darmo.

Przez blisko godzinę autorki podpisywały kolejne egzemplarze wspomnień o człowieku, któremu skradziono kilkadziesiąt rowerów. W kolejce jedni pamiętali zaangażowanie Michała Haniszewskiego przy odnawianiu Panoramy Racławickiej. Inni wspominali, że bez niego nie byłoby mosiężnego krzyża na żołnierskim cmentarzu przy ulicy Grabiszyńskiej, że kultywował pamięć o księdzu Jerzym Popiełuszce, że ciężką chorobę zwalczał kolejnym zaangażowaniem w życie publiczne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL