Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Nowi ministranci i lektorzy w Obornikach Śląskich

W parafii św. Judy Tadeusza i św. Antoniego przybyło ministrantów i lektorów. Przyjęcia dokonał ks. Proboszcz Jacek Wawrzyniak SDS - wicedziekan dekanatu Prusice.

Promocja miała miejsce 30 września podczas Mszy św. o 12.30. Po Ewangelii odbył się pierwszy element promocji, jakim było przedstawienie i prośba skierowana przez kleryka Łukasza Kramka SDS, opiekuna Służby Liturgicznej Ołtarza, do księdza proboszcza o przyjęcie kandydatów do grona ministrantów i lektorów. Każdy kandydat po wyczytaniu wypowiadał słowa "jestem" wyrażał swoją gotowość do podjęcia posługi w Kościele.

Następnie była modlitwa poświęcenia strojów liturgicznych i wreszcie nałożenie pelerynek. Lektorzy z pokorą podchodzili do proboszcza i kładąc rękę na Piśmie Świętym, składali przysięgę wierności Słowu Bożemu.

Nowo przyjęci lektorzy będą w zgromadzeniu liturgicznym uroczyście proklamować Słowo Boże. Są też szczególnie zaproszeni, aby tym Słowem żyć na co dzień. Zewnętrznym znakiem pełnienia funkcji lektora jest specjalny krzyż.

Chłopcy, którzy pragną włączyć się do służby Bożej mogą przyjść na spotkania w każdą sobotę o 10.00 do domu parafialnego.

Nowi ministranci i lektorzy w Obornikach Śląskich  

Nowi ministranci i lektorzy w Obornikach Śląskich  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy