Nowy numer 4/2021 Archiwum

Pokój i dobro. I świetna muzyka

Muzyczne Spotkanie Kultur – XV Międzynarodowy Festiwal Muzyki "Pax et bonum per musicam" – odbędzie się we Wrocławiu od 5 do 7 października.

Festiwal organizowany przez fundację Pax et Bonum rozpocznie się w piątek 5.10. o 19.30 w kościele pw. św. Antoniego przy al. Jana Kasprowicza na Karłowicach. Z pierwszym koncertem wystąpi polski organista Arkadiusz Bialic – adiunkt Akademii Muzycznej w Krakowie. Artysta zaprezentuje kompozycje J.S Bacha, C. Francka, H.M. Góreckiego, K. Szymanowskiego i A. Karczyńskiego.

W sobotę 6.10. o 18.00 w kościele pw. Świętego Krzyża na Ostrowie Tumskim odbędzie się koncert kameralny artystów ze Lwowa. Olena Matseliukh (organy) i Ihor Matseliukh (fletnia Pana) zaprezentują znane i lubiane dzieła w oryginalnych autorskich transkrypcjach. Małżeński duet związany jest z Lwowską Filharmonią. Artyści zagrają utwory P. Czajkowskiego, F. Liszta, C. Debussy’ego, E. Griega, J. Alain, A. Piazzoli i B. Kotyuka.

Ideą festiwalu są muzyczne spotkania kultur, dlatego w koncercie finałowym zabrzmią motywy muzyki różnych narodów. W niedzielę 7.10. o 18.00 w kościele pw. Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim międzynarodowy zespół, Milo Ensemble, zabierze słuchaczy w muzyczną podróż, proponując wysmakowane brzmienia oryginalnych instrumentów i niepowtarzalne klimaty. „Duszą” zespołu jest instrumentalista i wokalista, wszechstronnie utalentowany Milo Kurtis.

Festiwalowi przyświeca troska o pokój – ostatni koncert będzie również zwieńczeniem międzyreligijnego spotkania „Asyż we Wrocławiu”.

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Pokój i dobro. I świetna muzyka   Milo Kurtis wraz z zespołem wystąpi w niedzielę Archiwum organizatorów

Pokój i dobro. I świetna muzyka   Arkadiusz Bialic zagra w piątkowy wieczór Archiwum organizatorów

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama