GN 33/2019 Archiwum

Umierając dał światu nadzieję

Duchowi synowie św. Franciszka z Asyżu wraz z wiernymi wspominali śmierć świętego biedaczyny na modlitwie.

Wrocławscy franciszkanie razem ze swoimi współbraćmi na całym świecie obchodzili 3 października wigilię wspomnienia św. Franciszka. Z tej okazji raz w roku odprawiane jest wyjątkowe wieczorne nabożeństwo - Transitus.

Biedaczyna z Asyżu, założyciel zakonu franciszkańskiego i jeden z najpopularniejszych dzisiaj świętych na świecie zmarł w nocy 3 października 1226 r. przy kapliczce Porcjunkuli.

Nabożeństwo w parafii św. Antoniego z Padwy rozpoczęło się od procesji zakonników ze świecami przez świątynię pogrążoną w półmroku. Wierni mogli później wysłuchać testamentu św. Franciszka.

Słowo do zgromadzonych skierował prowincjał franciszkańskiej prowincji św. Jadwigi o. Alan Brzyski OFM.

- Święty Franciszek całe życie uczył innych, jak kochać Boga. Jego śmierć to lekcja wierności Panu Bogu. Nasz założyciel nazywał śmierć swoją siostrą. I jak obłaskawił wilka z Gubbio, tak powinniśmy obłaskawić śmierć, która nas wszystkich czeka - mówił o. Brzyski.

Pytał także zebranych, czy prawdziwie szukają Jezusa, a jeżeli tak, to kogo szukają w Nim naprawdę?

- Ktoś w Kościele szuka wpływów, inny wsparcia i ochrony. Mało kto szuka Jezusa dla Niego samego - stwierdził prowincjał franciszkański. I cytując jednego z węgierskich pisarzy dodał, że człowiek suwerenny niczego się nie boi poza własnym sumieniem.

Św. Franciszek był wpatrzony w Jezusa. Tylko tak można dawać światu nadzieję, nawet jeśli się ten świat opuszcza.

- Franciszek, który od nas odchodzi, nasze serca napełnia nadzieją i siłą. Śpieszmy się kochać, bo czas tak szybko przemija, a ludzie odchodzą - apelował o. Alan Brzyski.

Po nabożeństwie wierni ucałowali relikwie świętego Biedaczyny z Asyżu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL