Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nauczą dbać o muzykę liturgiczną

Dopiero co zaczął się październik, a my mamy już pierwszą adwentową propozycję. Rozpoczęły się bowiem zapisy na "2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno - Liturgiczne + Rekolekcje". Liczba miejsc jest ograniczona.

Do udziału w wydarzeniu zaprasza Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne. W każdej z dotychczasowych edycji udział brały osoby z różnych stron Polski. Zainteresowanie zawsze było większe niż liczba miejsc, dlatego warto już teraz zarezerwować sobie weekend na przełomie listopada i grudnia (30 listopada - 2 grudnia).

Trzydniowe spotkanie będzie miało swoje centrum przy klasztorze oo. franciszkanów przy ul. Kruczej we Wrocławiu. Tm będą odbywały się Msze św. i konferencje rekolekcyjne, natomiast próby zaplanowano w pobliskim Liceum Ogólnokształcącym nr VII przy ul. Kruczej 49.

Propozycja jest skierowana do scholi i chórów młodzieżowych, studenckich, parafialnych, kleryków, księży, sióstr zakonnych oraz osób śpiewających indywidualnie. W czasie warsztatów uczestnicy, pod okiem profesjonalistów, będą mogli pogłębić swoją wiedzę o muzyce liturgicznej, rozszerzyć repertuar o nowe pieśni wielogłosowe i nowe aranżacje pieśni tradycyjnych, wzbogacić doświadczenie z zakresu emisji głosu (możliwość konsultacji indywidualnych dla wybranych osób), a także wysłuchać rekolekcji adwentowych.

Zwieńczeniem będzie uroczysta Msza św w kościele pw. św. Karola Boromeusza oraz koncert finałowy - z udziałem chóru utworzonego przez uczestników warsztatów.

"2 w 1: Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne + Rekolekcje" poprowadzą znani w kręgach katolickich muzycy: Katarzyna Młynarska (Opole), s. Karen Trafankowska SCFN (Warszawa), Jakub Tomalak (Kalisz), o. Dawid Kusz OP (Kraków). Rekolekcje wygłosi o. Tomasz Nowak OP.

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 90 zł. Zapisy na warsztaty potrwają do 18 listopada 2018 za pośrednictwem strony internetowej: www.warsztaty.wlsw.pl.

"Gość Wrocławski" jest patronem medialnym wydarzenia.

Na zachętę dwa nagrania utworów przygotowanych podczas ubiegłorocznej edycji warsztatów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL