Nowy numer 34/2019 Archiwum

Duch Święty przynosi radość i miłość

Wędrówka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy to epilog sierpniowej pielgrzymki, ale dla wielu to również okazja, by posmakować klimatu PPW.

Od kilku lat pielgrzymka trzebnicka przeżywa renesans. Bierze w niej udział nawet 10 tys. pątników, głównie uczniów szkół średnich i studentów. - To doskonała okazja, by dobrze wejść w nowy rok szkolny i akademicki - zwraca uwagę Wiesław "Kuzyn" Wowk, koordynator służb pielgrzymkowych.

Tegoroczne rozważania oparte będą o hasło: "Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego" (Ef 4. 30). - Kościół zadał nam do rozważania tajemnicę Ducha Świętego. Myślę, że to jest hasło, które może zahaczyć o moralność chrześcijańską, dać ludziom odpowiedź na pytanie: "Czym się zasmuca Ducha Świętego?" - wyjaśnia.

Pątnicy wyruszą w drogę 13 października o 6.00 sprzed katedry wrocławskiej. Szczegóły na www.wroclaw.gosc.pl/Uroczystosci-jadwizanskie. Zachęcamy, by do nich dołączyć, niezależnie od metryki, bo przecież każdy z nas może być młody duchem. A potem wziąć udział w naszych konkursach.

W zaproszeniu do udziału w pieszej pielgrzymce wrocławskiej do grobu św. Jadwigi ks. Stanisław "Orzech" Orzechowski, główny przewodnik pisze:

Należy pamiętać, że Duch Święty przynosi radość i miłość, wobec tego poddanie się smutkowi jest Mu przeciwne. Przed smutkiem trzeba się stale bronić. Najlepszym sposobem na to jest modlitwa, w której człowiek otwiera się w pełni na działanie Ducha Świętego, a w dniu pielgrzymki nie zabraknie modlitwy, która może nam to umożliwić i wlać w nasze serca dużo radości.
Pamiętajmy, że pielgrzymka różni się od rajdu tym, że niesie za sobą prawdy wiary, które są rozważane na poszczególnych etapach, dlatego rozważając dary i owoce Ducha Świętego, dochodzimy do stanu radości. Wszystko to jest wyrazem naszej przemiany i naszego dojrzewania, jakie dokonuje się w drodze. To dlatego po pielgrzymce wracamy rozradowani i pełni energii życiowej.
Zachęcając do wspólnego pielgrzymowania, życzę, aby takiego radosnego czasu było w życiu jak najwięcej.
Rozpoczęcie Pielgrzymki w Katedrze Wrocławskiej w sobotę 13 października o godz. 6.00. Zakończenie Mszą Świętą w Trzebnicy o godz. 16.30 przy ołtarzu polowym.

Nie ma zapisów – należy przyjść do katedry i włączyć się do dowolnej grupy pielgrzymkowej.

Wiernych, którzy nie mogą uczestniczyć w Pielgrzymce, zapraszam na Eucharystię w Trzebnicy o 16.30.
Serdecznie zachęcam wszystkich do udziału w Pielgrzymce!

Z Maryjnym pozdrowieniem
Główny Przewodnik Pielgrzymki Ks. Stanisław Orzechowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL