Nowy numer 33/2019 Archiwum

Już dziś zaplanuj powrót

W pielgrzymce do grobu św. Jadwigi Śląskiej bierze udział w ostatnich latach ok. 10 tys. pątników. Warto zastanowić się, jak wrócić do domu po zakończeniu Mszy św. w Trzebnicy, by nie zginąć w tłumie. Oto kilka wskazówek.

Organizatorzy PPW zapewniają, że nikt w sobotni wieczór nie zostanie w Trzebnicy w związku z brakiem możliwości powrotu do Wrocławia, skąd będzie zdecydowanie łatwiej dostać się do domu.

  • Praktycznie w każdej grupie organizowany jest transport powrotny autobusem. Więcej informacji będzie dostępnych na trasie u księży przewodników.
  • Z dworca PKP Trzebnica o 18.53 odjedzie szynobus Kolei Dolnośląskich. Trasa: Trzebnica – Brochocin – Pierwoszów – Siedlec – Pasikurowice – Pawłowice – Zakrzów – Psie Pole – Sołtysowice – Nadodrze – Mikołajów – Wrocław Główny. Wcześniejsza rezerwacja dla grup (tańsze bilety): tel. 720 578 000. Bilety indywidualne można kupić na trasie pielgrzymki u braci ze służby porządkowej.
  • W pobliżu ołtarza polowego - na parkingu (patrząc na bazylikę trzebnicką po lewej stronie) - będą podstawione autobusy PKS, które kurs zakończą przy dworcu kolejowym Wrocław Nadodrze. Bilety u kierowcy w cenie 6 zł.
  • Warto popytać pielgrzymujących obok, czy nie wracają do Wrocławia transportem indywidualnym i czy nie dysponują wolnym miejscem w samochodzie.

Organizatorzy proszą o wyrozumiałość i cierpliwość.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL