Nowy numer 41/2019 Archiwum

Trwają uroczystości jadwiżańskie - serwis specjalny

W najbliższy piątek rozpoczynają się uroczystości odpustowe św. Jadwigi w Trzebnicy. Zachęcamy, by zapoznać się z ich programem i zaplanować w nich udział. Aby ułatwić udział wirtualny, uruchomiliśmy serwis specjalny. Zapraszamy.

Przez 5 dni, od 12 do 16 października, grób patronki Śląska nawiedzi kilkanaście tysięcy pielgrzymów. Hasłem, które będzie towarzyszyć odwiedzającym trzebnicką bazylikę, są słowa: "Święta Jadwiga patronką Śląska i Polski".

Zapraszamy do śledzenia naszego serwisu jadwiżańskiego. Oprócz relacji z poszczególnych wydarzeń można tam znaleźć ciekawostki, galerie zdjęć, materiały multimedialne, informacje pielgrzymkowe oraz konkursy.

Program wydarzeń jest bardzo bogaty. W liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi, 12 października, w sanktuarium odbywać się będzie Dzień Skupienia powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Najważniejszym momentem będzie Eucharystia o godz. 12 pod przewodnictwem bp. Jacka Kicińskiego.

Kolejnego dnia, 13 października, w godzinach przedpołudniowych do trzebnickiego sanktuarium są zaproszone kobiety. O 10.00 zaplanowano nabożeństwo do św. Jadwigi, a o godz. 11 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego. Po Mszy św. będzie udzielone błogosławieństwo matkom oczekującym potomstwa.

W godzinach popołudniowych do Trzebnicy przybędzie największa grupa pątników. W poprzednich latach w pieszej pielgrzymce wrocławskiej brało udział nawet 10 tys. osób. Na zakończenie ok. 30-kilometrowej trasy sprawowana będzie Msza św. przy ołtarzu polowym pod przewodnictwem bp. Piotra Libery, ordynariusza płockiego. Planowane rozpoczęcie o godz. 16.30.

Centralne wydarzenia odpustowe będą miały miejsce w niedzielę, 14 października. Uroczystej sumie o 11.00, sprawowanej trzebnickiej bazylice, będzie przewodniczył bp Wiesław Śmigiel z Torunia. Po Mszy św. odbędzie się procesja z relikwiami św. Jadwigi.

W liturgiczne wspomnienie św. Jadwigi  Śląskiej, 16 października, przed południem w bazylice zbiorą się osoby chore i niepełnosprawne Mszy św. o 11.00 będzie przewodniczył bp Kiciński. Ostatnim akcentem będzie pielgrzymka mieszkańców Trzebnicy do św. Jadwigi. Procesja rozpocznie się na trzebnickim rynku o 18.00. Zakończy ją Msza św. w bazylice o 18.30. Przewodniczył jej będzie bp Łukasz Buzun z Kalisza.

W dniach odpustu, codziennie od godz. 6.30, pielgrzymi będą mieli okazję przystąpienia do sakramentu pokuty. Natomiast o 15.00 w bazylice zaplanowano adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Serwis specjalny znajduje się pod adresem www.wroclaw.gosc.pl/Uroczystosci-jadwizanskie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL