Nowy numer 41/2019 Archiwum

Studenci będą modlić się za wykładowców

Wraz z nowym rokiem akademickim studenci Papieskiego Wydziału Teologicznego powołują do istnienia kilka ważnych inicjatyw.

Pierwsza z nich to modlitewna adopcja wykładowcy PWT lub księdza z wrocławskiego seminarium.

- Studenci mogą wziąć w opiekę modlitewną na okres 9 dni poszczególnych wykładowców i przełożonych wrocławskiego seminarium. W specjalny miejscu przy wejściu do uczelni umieścimy koszyk z karteczkami - małymi modlitewnikami. Na jednej wydrukowane będą modlitwy: do Ducha Świętego, modlitwa koronką i modlitwa napisana przez św. s. Faustynę. Chętny student może wylosować-wybrać jedną karteczkę i przez te 9 dni zobowiązać się do omadlania profesora-kapłana -tłumaczy Anna Kaśków.

Przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego PWT podkreśla, że do swojej modlitwy warto dodać jeszcze inne postanowienia - np. post, czy ofiarowanie Komunii Świętej.

Po dziewięciu dniach można (choć nie trzeba) oddać karteczkę i zabrać kolejną, by podjąć następne postanowienie modlitwy.

Karteczki będą przyporządkowane do konkretnych wykładowców i księży z seminarium. Na dobry początek zostaną wydrukowane w liczbie 200. Jedna osoba może znaleźć się na kilku małych modlitewnikach.

- Umieściliśmy na nich również informację, że w każdy pierwszy czwartek miesiąca będzie sprawowana Eucharystia w intencji księży wykładowców oraz o powołania do Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu - mówi A. Kaśków.

Studentka teologii zaznacza, że cała inicjatywa powstała po zaczerpnięciu natchnienia, a w sumie na wzór ojców paulinów i dzięki życzliwości jednego nich o. Maksymiliana Stępnia OSPPE. Całość nie ma zaplanowanego końca.

- Chcemy po prostu to rozpocząć i mam nadzieję, że studenci się zaangażują. Ten pomysł może być kolejną cegiełką do budowania jedności i wspólnoty w ramach Papieskiego Wydziału Teologicznego - stwierdza Anna Kaśków.

Adopcja modlitewna ma również swoją wersję odwrotną, a można powiedzieć - zwrotną.

- Oczywiście wykładowcy także mogą brać takie karteczki i modlić się za siebie nawzajem. Chcemy jednak ich zachęcić do czegoś innego - dyżury modlitewnego. Dany profesor będzie modlił się za poszczególny rocznik w konkretnym miesiącu. Potem w następnym miesiącu zaadoptuje następny rocznik itd. Te dwie akcje mają przebiegać równolegle - informuje studentka PWT.

Ale to nie koniec studenckich pomysłów.

Na początku przyszłego tygodnia młodzi postawią przy wejściu do uczelni dużą Biblię (tam też będą do pobrania karteczki-modlitewniki).

- Przekraczając mury uczelni, chcemy każdego dnia zaczerpnąć ze Słowa Bożego. Obok Biblii umieścimy kartki z siglami z Pisma Świętego. Losujemy kartkę, wyszukujemy Słowo, nad którym rozmyślamy w ciągu dnia - opisuje Przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL