Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zasłuchani w Słowo na pielgrzymkowym szlaku

Tego jeszcze nie było! Podczas pielgrzymki do grobu św. Jadwigi Śląskiej swój debiut będzie miała grupa nr 22. Można ją scharakteryzować dwoma łacińskimi słowami - lectio divina lub krótkim polskim opisem: w ciszy Słowa Bożego.

Pomysłodawczynią grupy jest s. M. Samuela Brodacka OSF. Franciszkanka podkreśla, że pomysł nie wziął się znikąd. - Od czterech lat w przy naszym klasztorze spotykają się osoby, które przeżywają Słowo w formie lectio divina, która opiera się na czytaniu, medytowaniu i kontemplacji. Zaczynaliśmy od pięciu osób, a aktualnie grupa bardzo się rozrosła - zaznacza.

Skąd pomysł, by tę formę przenieść z zacisza klasztornej kaplicy na pielgrzymkowy szlak? - Miałam takie natchnienie, by stworzyć grupę, która podczas drogi będzie przeżywać Słowo Boże. W centrum naszego pielgrzymowania będzie właśnie Słowo. Nie braknie też ciszy, która pomoże w medytacji i kontemplacji usłyszanych fragmentów z Pisma Świętego. Tę grupę można określić jako tą, która będzie się charakteryzowała wyciszeniem - dodaje.

S. Samuela podkreśla, że ten sposób pielgrzymowania jest pewnym eksperymentem i próbą jak ludzie się w nim odnajdą. - Na pewno ta forma wymaga większego wewnętrznego zaangażowania do trwania przy Słowie Bożym. Lectio divina to noszenie Słowa w sercu. Nieistotne czy je rozumiem czy nie, ale w Słowie jest Pan i On daje światło, moc i siłę.

Aby dołączyć do grupy wystarczy przyjść pod katedrę wrocławską w sobotę 13 października o 6.00 i, gdy wyruszy kolumna pielgrzymkowa, dołączyć do niej za znakiem grupy 22. W tej chwili na uczestnictwo w pielgrzymce w tej właśnie grupie zadeklarowało się ponad 30 osób. - To naprawdę działanie Maryi i Jezusa, że te osoby są, że są spragnione Słowa i są Mu wierne.

S. Samuela podkreśla, że powstanie nowej grupy jest ukierunkowane długofalowo. Chciałaby, aby grupa została na stałe włączona do kolumny pielgrzymkowej również jako propozycja podczas sierpniowej pielgrzymki na Jasną Górę.

UWAGA! W grupie jest zapotrzebowanie na wolontariuszy, którzy mogliby byc zapleczem organizacyjnym. Potrzeba zwłaszcza porządkowych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL