Nowy numer 07/2020 Archiwum

Dzień Odnowy Duchowej dla Mężczyzn w Bardzie

Tym razem spotkanie z cyklu "24 h dla Pana" odbyło się klasztorze sióstr urszulanek.

Konferencję, której tematem była "Siła i słabość mężczyzny" poprowadził ks. dr Jan Konior, jezuita, filozof, teolog, sinolog, rekolekcjonista. Uczestnicy po wysłuchaniu słowa,zastanawiali się w małych grupach, ile jest w nich Mojżesza, Jana Chrzciciela, czy paralityka…

Każdy próbował sobie osobiście odpowiedzieć na pytania jak wyglądają etapy jego życia, czy stale przybliża się do Boga, czy może nadal leży i czeka, aż Bóg powie „wstań weź swoje łoże i chodź” (J 5,8). Na ile jest silny swoją słabością, a na ile słaby swoją siłą? Od czego ucieka, co go powstrzymuje, czego się lęka, czym chce się dzielić z innymi, co ofiarować drugiemu człowiekowi oraz co wnosi i co jeszcze mógłby wnieść do swojego małżeństwa, do swojej rodziny, do swojego ojcostwa, synostwa, by stać się lepszym mężczyzną?

Uczestnicy podkreślają, że to był dobry czas, żeby zatrzymać się w biegu i w oddaleniu od zgiełku świata spędzić go na wspólnej modlitwie w osobistej relacji z Jezusem Chrystusem, oddając mu swoje zmartwienia, troski, zwątpienia, rozterki oraz dziękując za wszystko, co do tej pory ofiarował.

Kolejny Dzień Odnowy Duchowej dla Mężczyzn odbędzie się w tym samym miejscu 5-6 kwietnia 2019 r. Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają również chętnych na swoje comiesięczne spotkania „pod czwórką” w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 w kościele św. Piotra i Pawła (wejście przez dziedziniec). Szczegóły na stronie www.mezczyzniwewroclawiu.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama