Nowy numer 13/2020 Archiwum

Wyruszyli w drogę

Około 30 km mają do pokonania pielgrzymi z archidiecezji spod katedry wrocławskiej do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Do celu dotrą ok. 16.00.

Tłum pod katedrą wrocławską gęstniał bardzo szybko już kilkanaście minut przed 6.00. Ci, którzy przyszli na ostatnią chwilę nie mieli żadnych szans, by dostać się do środka na krótkie nabożeństwo poprzedzające wyjście grup.

We wprowadzeniu do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, ks. Henryk Wachowiak, ojciec duchowny pieszej pielgrzymki wrocławskiej, przypomniał, że do grobu św. Jadwigi pątnicy wybierają się po raz 39. Zaznaczył, że przypada ono w 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na stolicę Piotrową. Zaznaczył, że dziś również chcemy dziękować za pontyfikat naszego rodaka.

- Żyjemy z Duchem Świętym jako naród Polski. Chcemy przeżyć ten dzień pod zawołaniem "Nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego" (Ef 4. 30). O tym, co oznacza to hasło dowiemy się podczas drogi - mówił.

Następnie została odmówiona Litania do Imienia Jezus, w której pątnicy przedstawili swoje intencje, które będą nieść do grobu św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

W imieniu abp. Józefa Kupnego słowo do pielgrzymów skierował ks. Adam Łuźniak, wikariusz generalny metropolity wrocłwskiego. Podkreślił, że pielgrzymka to nie tylko kilometry, ale również doświadczenie duchowe. - Mamy okazję spotkać się z Bogiem To dzień skupienia w drodze, a jednocześnie możemy doświadczyć życia w Kościele. Bo ten, który idzie obok nas najpierw dzieli z nami wiarę. Spotykamy się jako ludzie wierzący. Wierzymy, że Bóg idzie pośród nas - zaznaczył.

Zaznaczył, że abp Kupny prosi, aby pątnicy zanieśli na swoich nogach wspólne intencje Kościoła: za św. Jana Pawła II w 40. rocznicę jego wyboru na papieża, ale również za ojca świętego Franciszka, za trwający synod o młodzieży, za kapłanów. Prosił o modlitwę za ojczyznę i za Kościół w Polsce oraz za wszystkich, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.

Dojście do Trzebnicy jest planowane między 15.00 a 16.00. O 16.30 ma rozpocząć się Msza św. przy ołtarzu polowym. Przewodniczył jej będzie bp Piotr Libera, ordynariusz diecezji płockiej. Zapraszamy na wideotransmisję na żywo poprzez naszą stronę internetową. Szczegóły TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama