Nowy numer 34/2019 Archiwum

Bunt na pokładzie

Rekolekcje-warsztaty dla rodziców zbuntowanych nastolatków prowadzone przez Wspólnotę "Mocni w Duchu" z Łodzi odbędą się 27 października w Zespole Szkół Salezjańskich Don Bosco we Wrocławiu. Zapisy do 23 października.

Prowadzącym warsztaty będzie mgr Michał Frąckowicz: mąż, ojciec, nauczyciel, świecki rekolekcjonista, wychowawca, terapeuta, formator wspólnot. Jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Wyższej Szkoły Kupieckiej oraz Wyższej Szkoły Biznesu i Edukacji Zdrowotnej, nauczycielem w Zespole Szkół Muzycznych w Łodzi, pracownikiem Centrum Mocni w Duchu.

Rekolekcje-warsztaty „Bunt na pokładzie” miały już ponad 100 edycji, na terenie całego kraju jak i w Niemczech, Szwajcarii, Szwecji oraz na Wyspach Brytyjskich.

Obecną edycję rekolekcji organizują Zespół Szkół Salezjańskich „Don Bosco”, wspólnota Płomień Pański oraz Wiosna Rodzin. Odbędą się przy ul. Świętokrzyskiej 45-55; zaproszeni są na nie rodzice nastolatków lub dzieci, które w okres nastoletni wschodzą.

– Rekolekcje są zaproszeniem do spotkania się dwóch światów – rodziców oraz ich zbuntowanych pociech – mówi Michał Frąckowicz. – Mają pokazać, że okres dojrzewania, z burzą hormonów, z buntem, to czas… zaplanowany przez Boga (…). To taki fajny moment, w którym człowiek zadaje sobie pytania: kim jestem, co chcę robić w życiu, jak chcę tym życiem pokierować? W zetknięciu z autorytetami, które mają pomysł na jego życie – rodzice, szkoła, nauczyciele, rówieśnicy, Kościół ­ młody człowiek może powiedzieć: „Stop. Mam prawo do swoich decyzji”.

Spotkanie ma pomóc rodzicom zrozumieć, że Bóg cieszy się z nich, z ich trudu, nawet jeśli mimowolnie popełniają błędy. Ma także ułatwić im zrozumienie świata ich dzieci.

W programie m.in. konferencje „Jesteś bardzo dobrym rodzicem i masz prawo do błędów”, „Młody człowiek w gąszczu autorytetów, czyli walka o tożsamość”, „Bunt młodych, czyli dla każdego coś praktycznego”, wiele warsztatowych zajęć, Msza św. i medytacja.

Zapisy i więcej informacji: http://buntnapokladzie.wroclaw.pl, pytania: info@buntnapokladzie.wroclaw.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL