Nowy numer 46/2019 Archiwum

Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów 2018

Kino nieme z muzyką na żywo, debata, spotkania z twórcami. 19 października w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu rozpoczyna się prawdziwa uczta dla kinomanów.

Festiwal zainauguruje 19 października o 17.00 Msza św., której w kościele pw. Bożego Ciała będzie przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski. O 19.00 w DCF przy ul. Piłsudskiego 64a odbędzie się ceremonia otwarcia festiwalu. O 20.00 rozpocznie się pokaz pierwszego filmu – „Mandarynki” w reżyserii Zaza Urushadze, a następnie spotkanie z Robertem Wrzoskiem.

W ramach festiwalowych wydarzeń najbliższych dni 22 października o 17.00 w siedzibie „Civitas Christiana” przy ul. Kuźnicza 11-13 (I p.) odbędzie się spotkanie z reżyserem i pisarzem Campbellem Millerem.

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów 2018, który potrwa do 26 października, będzie miał formułę zbliżoną do poprzedniej – każdego dnia planowane są trzy projekcje: ranna – o 9.30, popołudniowa – o 16.30 (obie konkursowe), wieczorna – o 20.00, z gościem specjalnym – w ramach formuły „Kino według…”, w której autorytety świata filmowego zaproponują wybrany przez siebie obraz, a po seansie spotkają się z widzami. W tej formule wezmą udział m.in. prof. Krzysztof Zanussi, Robert Wrzosek, Piotr Cyrwus, Dariusz Kowalski, Jadwiga i Dariusz Basińscy.

– Hasło przewodnie festiwalu to „Ku wolności wyzwolił nas…” W tamtym roku tematem przewodnim była prawda, obecnie jest nim wolność, dlatego też planujemy debatę o wolności w kinie. Odbędzie się ona we wtorek 23 października o 12.00 w Centrum Historii Zajezdnia – tłumaczą organizatorzy z Fundacji Vide et Crede. –

– Szczególnie interesująco zapowiada się (w czwartek 25 października o 20.00), pokaz filmu niemego „Sherlock Junior” Bustera Keatona z muzyką na żywo – zagra zespół pod dyrekcją kompozytora Rafała Rozmusa.

Do dotychczasowych festiwalowych konkursów (na najlepszy film fabularny oraz film młodzieżowy), dołącza konkurs filmów dokumentalnych. – Zakwalifikowano po 6 filmów fabularnych i 6 dokumentalnych. W jury konkursu na najlepszy film fabularny znaleźli się: Beata Hyży-Czołpińska, Łukasz Adamski, Arnaldo Casali, natomiast w jury konkursu na najlepszy film dokumentalny – Dagmara Drzazga, Vladyslav Robskyi, o. Michał Legan OSPPE.

Gala kończąca festiwal odbędzie się w piątek 26 października o 19.00. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Vide et Crede i Klasztor Ojców Franciszkanów Konwentualnych w Niepokalanowie, współorganizatorem – Narodowe Centrum Kultury. Program festiwalu TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama