Nowy numer 33/2019 Archiwum

Po silną wiarę

Wolontariusze Caritas Archidiecezji Wrocławskiej pielgrzymowali do grobu św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. - To dzięki silnej wierze możemy sprostać tym trudnym zadaniom ale też naszym osobistym trudom - wskazywał ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas.

Pielgrzymowanie wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas archidiecezji wrocławskiej rozpoczęło się w miejscu mocno związanym ze Św. Jadwigą. Rotunda pięciu stołów to budowla, która znajdowała się na uboczu od miasta. Tu święta Jadwiga miała karmić pielęgnować trędowatych - ludzi odepchniętych poza margines, dziś powiedzielibyśmy wykluczonych. Do takich osób nie bała się wyjść księżna, z nimi przebywać.

- Kiedy na ulicy spotykamy ubogich to jak się wobec nich zachowujemy? - pytał ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas. - My, wolontariusze Caritas mamy być tymi, którzy uczą ludzi wokół spotkania z człowiekiem biednym. On nie potrzebuje złotówki ale naszej uwagi, naszej rozmowy. Bo jego już nikt nie chce słuchać.

Ks. Dariusz Amrogowicz przypomniał, że św. Jadwiga żyła Ewangelią:

Jezus wszystkich nie uzdrowił, nie nakarmił każdego. Do czego jednak nam są potrzebni ubodzy wyjaśniał dyrektor Caritas Archidiecezji Wrocławskiej:

Pielgrzymi przeszli ścieżką św. Jadwigi do trzebnickiego sanktuarium, aby przy grobie swojej patronki prosić o silną wiarę, pomoc w posłudze i dziełach caritas. Ww kazaniu ksiądz Dariusz mówił o silnej wierze mówił. - Święta Jadwiga, przecież wybrana przez Boga, nie miała lekkiego życia z kochającym mężem u boku, gromadą dzieci i roześmianych wnucząt. Jednak mimo to była blisko Boga:

Na koniec zebrani usłyszeli o celu pielgrzymowania:

Klęcząc przed grobem księżnej Śląska wolontariusze modlili się aby stali się ludźmi niosącymi pokój i zgodę i służyli Bogu w osobach cierpiących niedostatek. Powierzali też cały świat Bożemu miłosierdziu słowami modlitwy św. Faustyny.

Na zakończenie spotkania pielgrzymi spotkali się przy gorącej herbacie przegotowanej przez siostry boromeuszki, kustoszki trzebnickiego klasztoru. Nie zabrakło również gorącego posiłku, chwili na rozmowy i wspólne pamiątkowe fotografie. - Chcemy corocznie pielgrzymować do tego miejsca - z zapałem wyjaśniał Robert Jadwiszczak, diecezjalny koordynator Parafialnych Zespołów Caritas. Przyszły rok będzie doskonałą do tego okazją z racji przeżywania 30. rocznicy rozpoczęcia działalności PZC.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL