Nowy numer 33/2019 Archiwum

Św. Jan Paweł II w oczach dziecka

Dwie uczennice ze Szkoły Podstawowej w Kątach Wrocławskich zostały laureatkami XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Zuzanna Bieszczad (klasa 7A) i Weronika Woźniak (klasa 8C) są uczennicami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich. Pierwsza z dziewcząt otrzymała I nagrodę w jednej z kategorii konkursowych, natomiast druga wyróżnienie. Ich prace są aktualnie eksponowane na wystawie pokonkursowej.

- W 2018 roku przeżywamy szczególne wydarzenia, które miały miejsce w naszej ojczyźnie. Należą do nich 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 60. rocznica sakry biskupiej Karola Wojtyły. Dodatkowo 40 lat temu podczas konklawe kardynałowie po raz pierwszy wybrali Polaka na papieża - przypomina Adam Wilczyński, katecheta i nauczyciel dziewcząt. Zaznacza, że uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną zgodnie z hasłem XVIII Dnia Papieskiego - "Promieniowanie Ojcostwa".

Jak zaznacza, młodzi artyści, tworząc swoje prace, w różny sposób interpretowali hasło Dnia Papieskiego i zdobyli cenne wskazówki płynące z nauki Papieża Polaka. - Wyróżnienie, które zdobyły nasze uczennice, jest niewątpliwym powodem do dumy dla szkoły, parafii, diecezji oraz naszej ojczyzny. Uczennicom i ich rodzicom gratuluję, życząc dalszych sukcesów - dodaje.

W uroczystości zakończenia konkursu i wernisażu wystawy wziął udział biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, który zauważył, że udział w konkursie jest wielkim dziełem dla dziecka, które pozostawi ślad w jego życiu. - Przez trudy uzyskujemy to co najwartościowsze - mówił.

Na XIII edycję konkursu plastycznego "Święty Jan Paweł II w oczach dziecka" wpłynęło blisko 1,6 tys. prac, z czego ponad 50 z innych krajów - Wielkiej Brytanii, Białorusi, Austrii, Niemiec, Irlandii, Ukrainy i Rosji.

Prace konkursowe można zobaczyć na stronie: www.muzeum.bialystok.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL