Nowy numer 34/2019 Archiwum

Młode mamy - to co dla was!

Fundacja Evangelium Vitae dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Zdrowia organizuje szereg bezpłatnych działań skierowanych głównie do matek malutkich dzieci, tych karmiących naturalnie, kobiet w ciąży i ich rodzin.

Wszystkie spotkania będą odbywać się w siedzibie Fundacji Evangelium Vitae przy ul. Rydygiera 22-28 (Nadodrze) we Wrocławiu. 

1. Grupa wsparcia laktacyjnego

W każdy czwarty wtorek miesiąca w godz. 17-19 organizowana jest grupa wsparcia laktacyjnego prowadzona przez położną, doradcę laktacyjnego. Spotkania mają charakter grup otwartych - można dołączyć w każdej chwili. 

Tematyka na spotkaniach wynikać będzie głównie z bieżącego zapotrzebowania obecnych,  a obracać się będzie wokół: karmienia piersią, problemów z ssaniem, brakiem odpowiedniej ilości pokarmu, karmienia bliźniąt, karmienia i opieki nad starszym dzieckiem, pozycji karmienia, akcesoriów do karmienia, prawidłowego rozwoju dziecka, trudności emocjonalnych.

Pierwsze spotkanie: 23 października, kolejne - 27 listopada.

2. Warsztaty edukacyjne dla mam

W każdy trzeci wtorek miesiąca w godz. 17-19.30 będą prowadzone warsztaty przez różnych specjalistów: położną, doradcę laktacyjnego, psychoterapeutę, logopedę dla kobiet oczekujących dziecka, karmiących piersią i osób wspierających naturalne karmienie.

Przekazywana będzie praktyczna nauka przystawiania do piersi, radzenia sobie z problemami laktacyjnymi, bólami brzuszka, kolki i inne „niemowlęce rozpacze”, karmienie piersią z punktu widzenia logopedy, zapobieganie depresji, dbanie o swoje potrzeby.

Najbliższe spotkanie: 20 listopada.

3. Warsztaty rehabilitacyjne dla mam z dziećmi

W każdą drugą sobotę miesiąca prowadzone będą warsztaty o dobrej kondycji mam po porodzie, mam karmiących i niemowlaków. To spotkanie z rehabilitantką, na którym poruszane będą, oprócz wiodącego tematu- wpływu dobrej kondycji na powodzenie w karmieniu piersią - liczne tematy związane z dzieckiem.

Np. pielęgnacja noworodka/niemowlaka, Masaż Shantala z elementem anty kolkowym, ćwiczenia profilaktyczne, wspomagające rozwój psychoruchowy, kinesiologytaping w pediatrii, resuscytacja krążeniowo-oddechowa noworodka i małego dziecka, zasady prawidłowego wiązania w chustę; optymalnie dobrane nosidło.

Najbliższe spotkanie: 10 listopada.

4. Indywidualne konsultacje psychoterapeutyczne dla mam 

Jeśli czujesz, że ogarnia cię nieuzasadniony smutek, brak ci energii i radości życia, wzrasta w tobie poczucie winy i niekompetencji, masz trudności w relacjach z rodziną to zgłoś się na indywidualne spotkanie z psychoterapeutą. Terminy spotkań są ustalane indywidualnie. Prowadzi je psychoterapeuta – Monika Goriaczko Zapisy: e-mail: monika.goriaczko@op.pl, tel. kom. 508 183 608.

Wszelkie pytania dotyczące wyżej wymienionych spotkań i warsztatów można kierować pod adres mailowy: soor@boromeuszki.wroclaw.pl, a szczegóły tych wydarzeń znajdziecie TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL