Nowy numer 33/2019 Archiwum

Wesprzyj niepodległościowy projekt

Zbliża się czwarty już koncert "Rzeczpospolita Śpiewająca". Do końca października trwa zbiórka środków, by wydarzenie zyskało wyjątkową oprawę z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Koncert zaplanowano na 10 listopada, na 18.00 w Centrum Sztuki Impart przy ul. Mazowieckiej. Jest organizowany przez środowisko związane z DA "Maciejówka" pod okiem duszpasterza ks. Bartłomieja Kota, profesjonalnego muzyka.

- Bardzo zależy nam na tym, żeby w roku stulecia Niepodległości Polski koncert "Rzeczpospolita Śpiewająca" był wyjątkowym wydarzeniem, dlatego zwracam się do Państwa z uprzejmą prośba o pomoc w realizacji naszego projektu. Do końca października prowadzimy akcję crowdfundingową za pośrednictwem portalu odpalprojekt.pl, dzięki której możemy zbierać fundusze na realizację organizowanego przez nas wydarzenia - wyjaśnia Bernadeta Kot, kierownik projektu.

Dotąd udało się zebrać połowę potrzebnej kwoty. Na co przeznaczone zostaną pieniądze? - Nie mamy środków m.in. na scenografię, a chcielibyśmy, aby była wyjątkowa. Nasze potrzeby są czysto organizacyjne. Chcemy zaprosić słuchaczy na coś naprawdę wyjątkowego - dodaje.

Koncert jest organizowany już po raz czwarty, przy udziale młodych artystów i dzieci, które przygotowywały się do niego podczas warsztatów przeprowadzanych w szkołach. W tym roku podczas koncertu, oprócz znanych piosenek patriotycznych, zostaną wykonane piosenki napisane specjalnie na tę okazję. Tradycyjnie w drugiej części koncertu uczestnicy zostaną zaproszeni do radosnego, wspólnego śpiewania.

Wsparcia naszego koncertu można dokonać pod adresem https://odpalprojekt.pl/p/rzeczpospolita-spiewajaca. Bilety w cenie 20 zł. będą do nabycia od początku listopada w kawiarni "Cherubinowy Wędrowiec" na pl. Nankiera (wejście od ogrodu między DA „Maciejówka” a Ossolineum) albo w siedzibie fundacji Młoda Rzeczpospolita. organizatora wydarzenia.

Zobacz i posłuchaj jednego z utworów zarejestrowanego w 2016 r. podczas koncertu "Rzeczpospolita Śpiewająca":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL