Nowy numer 41/2019 Archiwum

Różaniec misyjny w sercu miasta

W Kościele trwa Tydzień Misyjny. Jego hasło brzmi: "Pełni Ducha i posłani". Młodzież związana z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym polecała misje i misjonarzy w modlitwie przy katedrze wrocławskiej.

Nie bez powodu gromadzimy się dzisiaj na Różańcu misyjnym przy katedrze. Tydzień Misyjny oraz wspomnienie pierwszego misjonarzy tej ziemi zachęcają, aby dziękować i prosić za niosących blask i nadzieję Ewangelii - powiedział na rozpoczęcie ks. Jerzy Babiak, prezes Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego "Młodzi Światu" we Wrocławiu.

To właśnie ta wspólnota, obchodząca 10-lecie działalności, przygotowała już po raz kolejny rozważania i modlitwę w intencji "o większe zaangażowanie młodych w misyjne dzieło Kościoła”.

Licznie zgromadzeni młodzi, a także salezjanie i salezjanki, nie zważającą na przeszywający chłód, stworzyli wyjątkową wspólnotę jedności i solidarności z misjami i misjonarzami, stając się tak wyraźnym znakiem młodych, będących nadzieją misji.

Modlitwa została odmówiona w pięciu różnych językach: mongolskim, angielskim, francuskim, telugu oraz hiszpańskim.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL