Nowy numer 41/2019 Archiwum

"Jan Paweł II pytał mnie, jak spisuje się Juventus"

Razem z wydawnictwem TUM ogłaszamy konkurs. Do wygrania książka "Moi papieże" autorstwa kard. Bertone.

Znajdziesz tam kulisy ogłoszenia trzeciej tajemnicy fatimskiej, głośnego wystąpienia Benedykta XVI w Ratyzbonie czy opis rozmów Jana Pawła II z abp. Marcelem Lefebvrem.

Książka "Moi papieże" to opowieść bliskiego współpracownika kolejnych następców św. Piotra. Były sekretarz stanu opisuje w niej wiele różnych zdarzeń i szereg niepublikowanych dotąd anegdot.

Przykład?

Kard. Bertone jest też znany jako wielki miłośnik piłki nożnej. Pisze m.in. „Jan Paweł II wiedział, że jestem kibicem i było oczywiste, że o tym rozmawialiśmy, zwłaszcza wtedy, gdy Polska grała z Włochami. Śledziliśmy szczególnie mistrzostwa świata w 1990. Gdy przychodziłem do niego na audiencję lub obiad, pytał mnie, jak się spisuje Juventus”.

Książka jest do nabycia w Księgarni Archidiecezjalnej przy archikatedrze na Ostrowie Tumskim, ale dla czytelników "Gościa" przygotowaliśmy konkurs. Do wygrania aż 10 egzemplarzy  "Moi papieże" (na zdjęciu poniżej).

Aby wziąć udział w konkursie należy:

1. Udostępnić ten artykuł na swoim profilu na Facebooku 

2. Odpowiedzieć na pytanie pytania

a) W którym powstało Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej TUM?

b) O ilu i o jakich papieżach opowiada w swojej książce kard. Tarcisio Bertone?

Odpowiedzi należy wysyłać adres wroclaw@gosc.pl ze swoim imieniem i nazwiskiem. W temacie maila prosimy wpisać: "Moi papieże".

Wśród nadesłanych odpowiedzi wygrywa co piąta w kolejności, która została odebrana przez redakcyjną skrzynkę mailową, czyli kolejno piąta, dziesiąta, piętnasta itd.

"Jan Paweł II pytał mnie, jak spisuje się Juventus"   Książka jest do nabycia w Księgarni Archidiecezjalnej na Ostrowie Tumskim Maciej Rajfur /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL