Nowy numer 34/2019 Archiwum

Nasza siła jest we wspólnocie

Razem ze studentami podczas Mistrzostw Polski Duszpasterstw Akademickich modlił się abp Józef Kupny, który odprawił dla nich Mszę św. w archikatedrze.

Kościół wrocławski czynnie zaangażował się w ogólnopolską imprezę sportową. Metropolita wrocławski chętnie włączył się w duchowy aspekt wydarzenia i w sobotni wieczór modlił się z młodzieżą na Ostrowie Tumskim.

- Ta katedra dawno nie widziała tylu młodych ludzi. Zajęliście wszystkie ławki tej świątyni. Dziękuję za to, że zgromadziliśmy się wokół Jezusa Chrystusa, który nas prowadzi - zwrócił się do młodzieży abp Józef Kupny.

Podkreślił, że jesteśmy mocni siłą wspólnoty, naszej wiary, miłością Boga, bliźniego i ojczyzny. Metropolita wrocławski zachęcał studentów do zwiedzania archikatedry i miasta Wrocławia, szczególnie tych z odległych zakątków Polski.

- I wracajcie tutaj, jeśli tylko macie okazję. Życzę wam sukcesów. Wiem, że nie wszyscy mogą wygrać, nie wszyscy zdobędą pierwsze miejsca, ale doświadczenie tej wspólnoty, przeżycie tych mistrzostw, da wam wiele sił, satysfakcji i radości. Ja już wyrażam radość z tego spotkania i za nie dziękuję - mówił abp Józef.

W homilii ks. kpt. Maksymilian Jezierski podkreślił, że sport pokazuje nam, jak bardzo potrzebny jest zespół, drużyna, która dąży do jednego celu, żeby zwyciężać. Kapelan Akademii Wojsk Lądowych mówił o wadze wspólnoty w Kościele. 

- Kiedy popatrzymy na historię naszej ojczyzny, widzimy, jak bardzo bohaterowie sprzed lat, czyli kombatanci, są nam potrzebni. Aby uczyć się od nich prawdziwej historii, abyśmy jako młode pokolenie od nich przejęli niepodległościową pałeczkę i wzorowali się, jak być wiernym słowom: „Bóg, honor, ojczyzna”. Oni pokazali to swoim życiem - oświadczył kapłan.

Jak dodał, Pan Jezus zachęca młodych do tego, by rozejrzeli się wokół siebie, dostrzegli ludzi, których mają na co dzień na wyciągnięcie ręki.

- Ale pamiętajmy, wspólnota nie jest tylko po to, by czerpać od innych, ale dawać od siebie to, co najpiękniejsze w nas. Jako młodzi ludzie macie wiele wspaniałych talentów. Ciągle się wami zachwycam. Wpatrzeni w Pana Boga idziecie w przyszłość. Jesteście jasnym znakiem dla innych - opisywał kapelan Akademii Wojsk Lądowych.

Po Mszy św. przyszedł czas na integrację, czyli zabawę taneczną w auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Pierwszym jej punktem był koncert rapera ks. Jakuba Bartczaka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL