Nowy numer 34/2019 Archiwum

Kurs chorału gregoriańskiego

Organizowany przez Karmelitański Ośrodek Liturgii i Modlitwy, parafię pw. Opieki św. Józefa we Wrocławiu oraz Szkołę Chorału św. Benedykta rozpocznie się 10 listopada.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą poznać chorał gregoriański (według metody Solesmes) i włączyć się w ten najpiękniejszy śpiew Kościoła. Zajęcia będą odbywały się raz w miesiącu, w sobotę od 9.00 do ok. 15.00, od listopada do czerwca (16 i 17 marca wyjazd dla chętnych na weekend chorałowy do Kalisza).

W programie: notacja gregoriańska (watykańska), interpretacja neum, podstawowe zagadnienia związane z rytmem, śpiew wybranych kyriale i antyfon gregoriańskich, elementy psalmodii, solfeż (czytanie nut głosem), emisja głosu.

Przedsięwzięciu patronuje św. Elżbieta od Trójcy Świętej.

Szkoła Świętego Benedykta działa przy poznańskiej farze. Powstała w 2013 r. z inicjatywy osób wywodzących się z poznańskiego zespołu Liquescentes, Fundacji św. Benedykta, parafii farnej i Szkoły Katedralnej. Związana jest z benedyktyńskim opactwem w Triors oraz Szkołą św. Grzegorza w Le Mans (Papieską Akademią Muzyki Kościelnej).

Zapisy na kurs we Wrocławiu: karmel@szkolachoralu.pl.

Więcej na stronie: laudemgloriae.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL