Nowy numer 38/2023 Archiwum

Dobrze być hojnym

Podczas ostatniego spotkania Mężczyzn św. Józefa o. Grzegorz Piątek - sercanin z Krakowa, koordynator duszpasterstwa przedsiębiorców i pracodawców "Talent" wygłosił konferencję na temat "Hojności chrześcijanina".

Podjęty temat jest bardzo aktualny w obecnych czasach, gdzie zamożność niejednokrotnie wiąże się z zaciągniętymi kredytami, a częściej można spotkać osoby żyjące według zasady "jedz, pij i używaj", niż kierujące się chęcią obdarowywania kogokolwiek. Hojność często kojarzy się z niedzielną ofiarą na tacę lub szybkim przelewem na cel charytatywny.

Prelegent podkreślał, że dobrze jest być hojnym, bo hojność ubogaca a wielkoduszność serca jest ważniejsza od wielkości kwoty. Jednak nie tylko dobrami materialnymi można się dzielić. Również swoim doświadczeniem, wiedzą, czasem, miłością, bo hojność chrześcijanina to bezinteresowny dar serca, nie szuka poklasku, uznania, chwały, zaszczytów, nie oczekuje rewanżu, nie spodziewa się przyszłych korzyści. W skrytości swojej jest naśladowaniem samego Pana Boga.

Mężczyźni słuchający konferencji ks. Piątka dowiedzieli się, że każde przekazanie jakieś ofiary, nawet tej najmniejszej, umacnia ich relację z Bogiem a jednocześnie jest okazaniem zaufania Panu Bogu, bo, jak mówi psalmista, "Pan Bóg jest słońcem i tarczą: Pan hojnie darzy łaską i chwałą, nie odmawia dobrodziejstw postępującym nienagannie (Ps 84,12).

Mężczyźni Świętego Józefa już teraz zapraszają na kolejne otwarte spotkanie, które odbędzie się w piątek, 23 listopada o 18.30 pod Czwórką (ul. Katedralna 4). Po Mszy św. bp Andrzej Siemieniewski wygłosi konferencję pt. "Pięć fundamentalnych posług w budowaniu Kościoła".

Szczegóły: http://mezczyzniwewroclawiu.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast