Nowy numer 41/2019 Archiwum

Każdy może zostać apostołem

Jezus jest dla mnie symbolem męskości - przyznaje Bartek Krakowiak, który w ramach cyklu "Pobiegnijmy" był gościem spotkania w DA "Most".

Bartek jest autorem bloga pt. "Z buta do Maryi". Niedawno wydał też książkę o tym samym tytule. Jego historia nie jest łatwa. Dwudziestotrzylatek pochodzi z rodziny alkoholowej. Bijatyki, nadzór kuratora, poprawczak - tak wyglądało jego dorastanie. Uważał, że agresja czyni go prawdziwym mężczyzną. W tym życiu nie było miejsca na Boga. Do czasu...

W wieku 18. lat chłopak miał zostać ojcem, niestety, dziecko zmarło. Osobista tragedia spowodowała, że Bartek po raz pierwszy zwrócił się do Boga - wtedy jeszcze pełen żalu i pretensji. Potem, właściwie przypadkiem i z nudów pojechał na rekolekcje. Nadszedł czas na pojednanie się z Jezusem i doświadczenie Jego miłości. - Chciałem zostać Jego apostołem. Wychodziłem na ulicę i mówiłem, że Bóg cię kocha - opowiada.

To były trudne doświadczenia, wiązały się z odrzuceniem, ale chłopak nie ustawał. I gdy wydawało się, że wszystko jest w porządku, Bartek znów odwrócił się od Boga. Na trzy lata. Narkotyki, depresja, samotność... Aż do zeszłego roku, dnia urodzin. Był bliski samobójstwa. I wtedy usłyszał na telefonie piosenkę, że Jezus jest przy nim. To był kluczowy moment dla jego ponownego nawrócenia.

Postanowił wyruszyć do Medjugorie. Z 1 groszem w kieszeni - resztę wydał na plecak. Zdany na łaskę ludzi, przez dwa miesiące wędrował niestrudzenie, a swoją podróż opisywał na internecie. Jego relacja zainteresowała mnóstwo osób, w tym jego obecną żonę.

Teraz razem czytają Pismo Święte, a "Pieśń nad Pieśniami" to księga, która przemawia do nich najbardziej. Nie zawsze jest łatwo - czy w małżeństwie, czy w relacji z Bogiem. Bartek pragnie jednak trwać w swojej wierze, bo wie, że Jezus jest Miłością. I on chce być właśnie kimś takim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL