Nowy numer 34/2019 Archiwum

Grupa Modlitwy Terezjańskiej zaprasza

To propozycja dla osób, które tęsknią za osobistym spotkaniem z Bogiem w ciszy serca, za modlitwą, która - według św. Teresy od Jezusa - jest głęboką więzią przyjaźni z Jezusem.

Otwarte dla wszystkich spotkania startują 7 listopada. Rozpoczynają się w każdą środę o 19.30 w klasztorze karmelitów bosych we Wrocławiu przy ul. Ołbińskiej 1.

Odbywają się w milczeniu. Po zajęciu miejsc, sygnale na rozpoczęcie modlitwy i znaku krzyża odczytywane jest słowo Boże oraz kilka zdań komentarza do przeczytanego fragmentu. Uczestnicy spędzają 40 minut na cichej modlitwie. Po zakończeniu modlitwy rozchodzą się również w milczeniu. Całość trwa ok. godziny.

- Grupa Modlitwy Terezjańskiej to przestrzeń pustyni, oazy ciszy w mieście - wyjaśnia o. Mateusz Filipowski OCD, opiekun Stowarzyszenia "Laudem Gloriae", które zainicjowało środowe spotkania. - Jesteśmy tej pustyni spragnieni, ale ona niesie też konkretne trudności, wyzwania. Potrzebujemy wspólnoty, jak Izraelici idący przez pustynię. Św. Teresa od Jezusa mówi: "Jeśli chcesz się modlić, znajdź sobie grono przyjaciół, którzy też się modlą". Nawet gdy nie chce mi się modlić, wspólnota mnie niesie.

Więcej informacji o środowych spotkaniach i praktykowanej tam formie modlitwy znajdziesz na stronie: laudemgloriae.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL