Nowy numer 44/2020 Archiwum

Świętuj 100-lecie po harcersku

Miasteczko harcerskie, spotkanie z powstańcami warszawskimi i inne atrakcje. Fundacja Harcerska "Leśni" zaprasza na rodzinne świętowanie.

Nasze Święto to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych z gminy Sobótka, mieszkańców i przyjezdnych, ale także do różnego rodzaju organizacji pozarządowych. Składa się z kilku części. Pierwsza to lekcje historyczne w szkołach, które już trwają. Druga to spotkanie z powstańcami warszawskimi w Regionalnym Centrum Kultury Słowiańskiej w Sobótce 10 listopada o godz. 17. Trzecia część świętowania obejmuje miasteczko harcerskie, które zostanie zorganizowane 11 listopada na rynku w Sobótce.

- W ramach miasteczka odbędzie się gra terenowa dla rodzin, harcerzy, dla wszystkich przyjezdnych. Oprócz tego zaplanowaliśmy kiermasz ciast i występ grup młodzieżowych. Rozpalimy także ognisko harcerskie przed Urzędem Miasta. Startujemy o godz. 10. A o godz. 13 rozpocznie się gra miejska z nagrodami. O zmroku zaś przy blasku płomieni wspólnie zaśpiewamy najpiękniejsze pieśni patriotyczne - informuje Natalia Kowcz, harcerka z Fundacji Harcerskiej "Leśni".

W ramach obchodów w Sobótce odprawiona zostanie także Msza św. za ojczyznę 11 listopada o godz. 12 w kościele pw. św. Jakuba Apostoła.

Projekt wspierają Urząd Miasta i Gminy w Sobótce, Bank Spółdzielczy w Kątach Wrocławskich, Instytut Pamięci Narodowej oraz Ślężański Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji.

Nie tylko harcerze włączają się w celebrowanie 100-lecia polskiej niepodległości. Jeśli bierzecie udział, organizujecie lub po prostu wiecie o jakichkolwiek inicjatywach związanych z tegoroczną wielką rocznicą, prosimy o informację na mailową skrzynkę redakcyjną: wroclaw@gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama