Nowy numer 41/2019 Archiwum

Nocą na cmentarz? Nie ma się czego bać!

Dziady na Bujwida, czyli nocne zwiedzanie cmentarza św. Wawrzyńca. To będzie tanatowalking, czyli nietypowe poznawanie historii Wrocławia przez pryzmat wielu mikrohistorii zaklętych w cmentarnych murach i nagrobkach.

Organizatorem wydarzenia jest Duszpasterstwo Akademickie "Wawrzyny". - Przyświeca nam konkretny cel. Studentom, którzy do naszego duszpasterstwa przychodzą, a są z całej Polski, chcemy pokazać, że cmentarz obok którego tak często przechodzą ma niezwykłą historię związaną też z osobami, które na nim spoczywają, a których życiorys był nietuzinkowy - mówi Wiesław Wowk, prezes stowarzyszenia DA "Wawrzyny".

Uczestnicy spotkania z pochodniami i zniczami przespacerują się alejkami tej ponad stuletniej niewielkiej nekropolii. Będą mogli posłuchać zarówno o tych, którzy zostali w tym miejscu pochowani po wojnie, ale również przed 1945 r. Przewodnikiem będzie Kamilla Jasińska, współautorka przewodnika po cmentarzu.

Spotkanie będzie miało również charakter duchowy. Ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz katedry wrocławskiej, pod której zarządem jest cmentarz, poprowadzi modlitwę w intencji ich wszystkich zmarłych.

Początek zwiedzania zaplanowano dziś, we wtorek 6 listopada o 19.00 przy głównej bramą cmentarza św. Wawrzyńca (ul. Odona Bujwida).

Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą świec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL