Nowy numer 48/2020 Archiwum

Nocą na cmentarz? Nie ma się czego bać!

Dziady na Bujwida, czyli nocne zwiedzanie cmentarza św. Wawrzyńca. To będzie tanatowalking, czyli nietypowe poznawanie historii Wrocławia przez pryzmat wielu mikrohistorii zaklętych w cmentarnych murach i nagrobkach.

Organizatorem wydarzenia jest Duszpasterstwo Akademickie "Wawrzyny". - Przyświeca nam konkretny cel. Studentom, którzy do naszego duszpasterstwa przychodzą, a są z całej Polski, chcemy pokazać, że cmentarz obok którego tak często przechodzą ma niezwykłą historię związaną też z osobami, które na nim spoczywają, a których życiorys był nietuzinkowy - mówi Wiesław Wowk, prezes stowarzyszenia DA "Wawrzyny".

Uczestnicy spotkania z pochodniami i zniczami przespacerują się alejkami tej ponad stuletniej niewielkiej nekropolii. Będą mogli posłuchać zarówno o tych, którzy zostali w tym miejscu pochowani po wojnie, ale również przed 1945 r. Przewodnikiem będzie Kamilla Jasińska, współautorka przewodnika po cmentarzu.

Spotkanie będzie miało również charakter duchowy. Ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz katedry wrocławskiej, pod której zarządem jest cmentarz, poprowadzi modlitwę w intencji ich wszystkich zmarłych.

Początek zwiedzania zaplanowano dziś, we wtorek 6 listopada o 19.00 przy głównej bramą cmentarza św. Wawrzyńca (ul. Odona Bujwida).

Organizatorzy proszą o przyniesienie ze sobą świec.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama