Nowy numer 46/2018 Archiwum

Ich groby to dla nas pomniki

Projekt „Ocalamy” rozpędził się na dobre. Kolejne nagrobki bohaterów są specjalnie oznaczane. Zwracajmy na nie uwagę na cmentarzach.

To dla mnie bardzo radosna chwila, jestem dumny, ale jednocześnie czuję żal, że to stało się tak późno. Ojciec zmarł 9 lat temu i nie doczekał tej uroczystości, a dziadek był dla niego bardzo ważną osobą. Zasłużył się w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Cały szlak wojenny przeszedł z 40. Pułkiem Piechoty im. Dzieci Lwowskich. Był trzykrotnie ranny – mówi Jerzy Weraksa, wnuk kpt. Aleksandra Weraksy, którego nagrobek oznaczono.

Dostępne jest 30% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy