Nowy numer 46/2018 Archiwum

Stu stulatków na stulecie

Minął już cały jeden wiek od momentu ponownego pojawienia się Polski na mapie świata po 123 latach zaborów. Wśród nas pozostała jeszcze garstka równolatków niepodległości.

Wiadomość o tym, że Polska znów jest wolna, ucieszyła i wzruszyła wszystkich Polaków. – W setną rocznicę wydarzeń z 11 listopada 1918 r. poprosiliśmy rówieśników Niepodległej, aby podzielili się z nami swoimi osobistymi historiami, które splatają się z losami ojczyzny w ostatnim stuleciu – mówi Katarzyna Bock-Matuszyk, kierownik działu badawczego Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”. Relacje zostały nagrane, a fragmenty wspomnień są prezentowane na wystawie „Rówieśnicy Niepodległej”, która jest już dostępna w Centrum Historii „Zajezdnia” we Wrocławiu.

Dostępne jest 7% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy