Nowy numer 43/2020 Archiwum

"Europa i pojednanie" - trwa rejestracja

19 listopada odbędzie się we Wrocławiu jedna z 10 konferencji w ramach cyklu "Polonia Restituta. Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości".

Głównymi organizatorami projektu są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Rada ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski. Temat realizowany we Wrocławiu to "Europa i pojednanie".

Konferencja odbędzie się w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego (pl. Uniwersytecki 1). Uczestnicy debatować będą o historii, dniu dzisiejszym i przyszłości Polski w Europie. Wśród wielu aspektów tego tematu szczególny nacisk położony zostanie na problem pojednania.

Wykład wprowadzający wygłosi profesor Pablo Perez Lopez z Universidad de Navarra, w debacie wezmą udział uczeni, dyplomaci, politycy, duchowni katoliccy i protestanccy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Organizatorzy podejmują próbę analizy zarówno blasków minionego 100-lecia polskich doświadczeń Europy oraz europejskich doświadczeń Polski, jak też ich mroków i cieni oraz sposobów ich przezwyciężania w duchu wypracowanych przez katolicką naukę społeczną wartości życia społecznego: prawdy, wolności, sprawiedliwości i miłości. Polska w Europie i Europa w Polsce wczoraj, dziś oraz w bliższej i dalszej przyszłości, to w zamyśle organizatorów dwie perspektywy wyznaczające obszary poszukiwań inspiracji do budowania wspólnej Europy.

Organizatorami konferencji w stolicy Dolnego Śląska są Akademia Ignatianum w Krakowie, Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu oraz Uniwersytet Wrocławski.

Spotkanie zostanie poprzedzone Mszą św. w intencji Kościoła i Ojczyzny, celebrowaną przez abp. Józefa Kupnego w katedrze wrocławskiej w niedzielę 18 listopada o 18.30.

Informacje, program konferencji i rejestracja TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama