Nowy numer 44/2020 Archiwum

O miłości bez lęku

Kolejnym gościem z cyklu "Pobiegnijmy" w SDA "Most" była s. Leticja Rostkowska ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Maryi Nieustającej Pomocy, która na co dzień pracuje z osobami niepełnosprawnymi jako pomoc medyczna.

Spotkanie było poświęcone tematyce miłości między dwojgiem ludzi. Siostra przygotowała zupełnie inną jego formułę niż dotychczasowi goście. Zaprosiła zebranych do udziału w warsztatach, podczas których uczestnicy debatowali nad tym, jaki powinien być idealny mężczyzna i idealna kobieta.

Na podstawie rozmów wyciągnięte zostały wnioski. Najczęściej to, czego szukamy u drugiej osoby, to zrozumienie, bezpieczeństwo i bezwarunkowa miłość. Odpowiedzi nie wyczerpały jednak tematu, bo tak naprawdę każdy sam musi się zmierzyć z pytaniem: czym jest miłość i czy jest wymagająca?

- Nie można bać się miłości, trzeba powoli ją poznawać, bo jest wyjątkowa i tajemnicza. Miłość uczy nas, jak żyć i wybaczać - mówiła s. Leticja. Prowadząca spotkanie zwracała też uwagę na sferę piękna - oczy, które mówią o nas najwięcej i są "nie do podrobienia".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama