Nowy numer 41/2019 Archiwum

Radosna Parada Niepodległości przejdzie przez Wrocław

W tym roku będzie miała jeszcze bardziej uroczysty charakter. To wydarzenie nietuzinkowe w skali całego kraju.

W Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada przez stolicę Dolnego Śląska przejdzie tradycyjnie Radosna Parada Niepodległości. To już siedemnasta edycja. W tym wyjątkowym roku przybierze niecodzienną formę.

Wrocławianie całymi rodzinami przejdą przez miasto w biało-czerwonych pochodach, by wspólnie celebrować ten szczególny dzień i oddać hołd bohaterom, bez których niepodległość naszego kraju nie byłaby możliwa.

Zobacz zdjęcia niezwykłych przebrań z zeszłych lat:

Na czym polega tegoroczna wyjątkowość? Pochody wyruszą z czterech punktów miasta i połączą się na placu Wolności, gdzie o godz.11.30 odbędą się oficjalne uroczystości.

Radosna Parada Niepodległości przejdzie przez Wrocław   Mapa Radosnej Parady Niepodległości Strefa Kultury Wrocław

Dwie trasy będą reprezentować biel, a dwie czerwień - podczas hymnu państwowego mieszkańcy utworzą na placu biało-czerwoną flagę poprzez kartoniadę. Trasy pochodów wyruszą z symbolicznych dla Wrocławia miejsc: pl. Jana Pawła II, Centrum Historii Zajezdnia, z ul. Powstańców Śląskich oraz p. Społecznego.

Głównym trzonem maszerujących grup będą przebrane dzieci i młodzież wrocławskich szkół. Oficjalne uroczystości wraz z wojskowym ceremoniałem, paradą formacji mundurowych, z towarzyszeniem orkiestry dętej i pocztów sztandarowych odbędą się przy udziale zgromadzonych mieszkańców.

Miejsca zbiórek:

  • Centrum Historii Zajezdnia ul. Grabiszyńska – zbiórka godz. 9.30, wymarsz godz. 10.00
  • Parking Pl. Solidarności – zbiórka godz. 10.00, wymarsz godz. 10.30
  • Parking al. Słowackiego/ul. Krasińskiego/poczta – zbiórka godz. 10.00, wymarsz godz. 10.30,
  • Parking EPI Market ul. Swobodna/Powstańców Śl. – zbiórka godz. 10.00, wymarsz godz. 10.30


Głównym trzonem maszerujących grup będą przebrane dzieci i młodzież wrocławskich szkół. Oficjalne uroczystości wraz z wojskowym ceremoniałem, paradą formacji mundurowych, z towarzyszeniem orkiestry dętej i pocztów sztandarowych odbędą się przy udziale kilkunastu tysięcy zgromadzonych.

Spotkanie na pl. Wolności zaplanowano na ok. godz. 11.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL