Nowy numer 46/2018 Archiwum

Dla uczczenia Niepodległej

W niedzielne południe w całej archidiecezji wrocławskiej zabrzmią kościelne dzwony. To zalecenie metropolity wrocławskiego w odpowiedzi na apel prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Kuria Metropolitalna Wrocławska w przesłanym komunikacie informuje, że abp Józefa Kupny, metropolita wrocławski, wyraża zgodę na sprawowanie Mszy św. w niedzielę 11 listopada według formularza "Mszy za ojczyznę".

"Jednocześnie Ksiądz Arcybiskup, odpowiadając na prośbę Prezydenta RP Andrzeja Dudy zaleca, aby w południe dnia 11 listopada br., z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, uruchomić dzwony we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Archidiecezji" - czytamy.

Komunikat podpisał ks. Jacek Froniewski, Kanclerz Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej.

Aby zobaczyć cały komunikat, kliknij w zdjęcie.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy