Nowy numer 41/2019 Archiwum

"Wielowyznaniowa Polska u progu niepodległości”

Pod takim tytułem 11 listopada w Synagodze Pod Białym Bocianem we Wrocławiu odbędzie się panel dyskusyjny z cyklu "Droga ku tolerancji".

Spotkanie rozpocznie się o 17.00. Wezmą w nim udział znakomici paneliści wymienią poglądy i podzielą się swoją wiedzą na temat trudnych problemów Polski wielu wyznań i kultur u progu jej Niepodległości.

Dyskusję poprowadzi dr Łukasz Kamiński, polski historyk pracujący na Uniwersytecie Wrocławskim, specjalizujący się w najnowszej historii Polski; w latach 2009-2011 dyrektor Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, następnie do 2016 prezes Instytutu Pamięci Narodowej.

Gośćmi tegorocznego panelu będą:

  • prof. dr hab. Antoni Mironowicz z Uniwersytetu w Białymstoku, specjalista w zakresie stosunków narodowościowych i etnicznych w Europie Środkowo-Wschodniej,

  • prof. dr hab. Jarosław Kłaczkow z Zakładu Historii XX wieku Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu,

  • dr Kamil Kijek z Katedry Judaistyki im. Tadeusza Taubego Uniwersytetu Wrocławskiego, historyk i socjolog zajmujący się dziejami Żydów Europy Środkowo-Wschodniej w XIX i XX wieku,

  • dr Tomasz Szyszlak z Zakładu Badań Wschodnich na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce.

Organizatorem panelu jest Fundacja Dzielnica Wzajemnego Szacunku Czterech Wyznań. Wstęp na spotkanie jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL