Nowy numer 33/2019 Archiwum

Uczyli wrażliwości i niesienia miłosierdzia

Członkowie Inicjatywy Ewangelizacji Bezdomnych "Za burtą" poprowadzili prelekcję dla młodzieży w ramach akcji "Młodzi ubogim" prowadzonej przez siostry elżbietanki. Wzięło w nich udział ok. 60 osób, które przygotowały spotkanie dla ok. 100 bezdomnych.

Spotkanie odbyło się w sobotę 10 listopada w klasztorze sióstr elżbietanek. Szymon, Łukasz i Krzysiek w sobotę od rana do późnego popołudnia dawali świadectwo słowem, modlitwą i czynem. Był to także czas skupienia, modlitwy i rozeznawania do czego dalej powołuje nas Bóg. - Podczas bloku formacyjnego podzieliliśmy się doświadczeniem naszej ekipy w ewangelizacji osób bezdomnych, ale powiedzieliśmy także własne świadectwo życia i pracy z osobami ubogimi - mówi Krzysztof Bagiński.

Kiedy skończył się czas świadectw, zaczął się czas indywidualnej modlitwy przed Bogiem żywym. To właśnie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu Duch Święty wskazuje nowe kierunki i możliwości pracy.

- Dobrym czasem dla naszej trójki było pieczenie bułek św. Elżbiety, podczas którego odwiedził nas i własnoręcznie ulepił kilka bułeczek bp Jacek Kiciński - wspomina członek Inicjatywy.

Punkt kulminacyjny spotkania miał miejsce po 16.00. - Wraz z młodzieżą staliśmy się "aniołami". Każdy wziął ze sobą 2,3 osoby i przeszliśmy do kaplicy św. Józefa w elżbietańskim klasztorze, gdzie wspólnie z naszymi ubogimi braćmi i siostrami uczestniczyliśmy we Mszy św. - opowiada K. Bagiński. Eucharystii przewodniczył bp Jacek Kiciński, natomiast homilię wygłosił klaretyn, o. Robert Pyrka. Podczas homilii kaznodzieja w oparciu o fragment Ewangelii św. Mateusza przekonywał, że prawdziwą istotą chrześcijaństwa jest odnalezienie w ubogich Jezusa Chrystusa.

Po Mszy św. przyszedł czas na agapę. - To była kolacja w świetnym towarzystwie - podsumowuje.

Inicjatywa Ewangelizacji Bezdomnych "Za burtą" to stosunkowo nowa inicjatywa. Piszą o sobie: "Jesteśmy grupą chrześcijan z Kościoła rzymskokatolickiego, których Jezus Chrystus zaprosił do niesienia Ewangelii i czynów miłosierdzia naszym kochanym bezdomnym Braciom i Siostrom. Idziemy w imieniu Jezusa tam gdzie bytują osoby bezdomne, często będące na granicy życia i śmierci. On, używając nas grzeszników, podnosi, opatruje, uzdrawia..."

Już niebawem w "Gościu Wrocławskim" więcej o Inicjatywie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL