Nowy numer 49/2019 Archiwum

Kolejny kościół akademicki we Wrocławiu - już oficjalnie

Zapraszamy na uroczystość nadania tytułu kościoła akademickiego w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego.

O nowym kościele akademickim we Wrocławiu informowaliśmy jako pierwsi już 1 października. Ustanowił go specjalnym dekretem abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Świątynia, którą opiekują się salezjanie, usytuowana jest przy Moście Grunwaldzkim. Przypominamy, że to druga tego typu wrocławska świątynia oprócz kościoła uniwersyteckiego pw. Najświętszego Imienia Jezus.

- Można powiedzieć, że kampus Politechniki Wrocławskiej zyskuje nowy obiekt. Teraz jesteśmy kościołem Politechniki Wrocławskiej, zapleczem duchowym. Tu zaglądają i zawsze mogą zaglądać studenci - mówił podczas Mszy św. inauguracyjnej rok akademicki na politechnice ks. Paweł Druszcz SDB, proboszcz parafii salezjańskiej.

Uroczystość nadania tytułu kościoła akademickiego rozpocznie się 15 listopada o 7.45 od odsłonięcia i poświęcenia pamiątkowej tablicy.

Następnie o 8.00 zostanie odprawiona Msza święta pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego, na którą zapraszamy wszystkich, ale szczególnie studentów.

Przypominamy także, ze w salezjańskiej parafii działa już jedno z największych w mieście duszpasterstw akademickich "Most". Ze względu na bezpośrednie sąsiedztwo kampusu Politechniki Wrocławskiej w Mszach świętych uczestniczą często studenci. 

Kolejny kościół akademicki we Wrocławiu - już oficjalnie   Archiwum salezjańskie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama