Nowy numer 2/2021 Archiwum

Przed nami "Wybryk"

W najbliższy piątek odbędzie się XXIX Ogólnopolski Przegląd Piosenki Licealisty "Wybryk". Wystąpią młodzi wykonawcy muzyki rozrywkowej - licealiści i studenci z całej Polski.

Przegląd odbędzie się 16 listopada o 16.30 w budynku Liceum Ogólnokształcącego nr III we Wrocławiu (ul .Składowa 5).

"WYBRYK", czyli Wielka Yntelektualna Biesiada Rytmu Y Kultury, jest największą młodzieżową imprezą muzyczną na Dolnym Śląsku. Od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem i ciągle, ze względu na młodych wykonawców, nie starzeje się. Nadąża za trendami i nowymi konwencjami muzycznymi, przy czym pozostaje wierna wieloletniej tradycji. W czasie koncertu często można usłyszeć znane piosenki, które przed laty bawiły czy wzruszały słuchaczy.

"Wybryk" wpisuje się w klimat przeglądów piosenki organizowanych we Wrocławiu, jednak jest bardziej spontaniczny, żywiołowy i tryska pomysłami, ze względu na młody wiek zarówno wykonawców, jak i organizatorów. "Pragniemy, aby w tym dniu »Wybryk« stał się świętem piosenki" - piszą organizatorzy.

Przed laty, wraz z młodymi artystami występowały m.in. takie gwiazdy jak: Stanisława Celińska, Jacek Wójcicki czy rok temu zespół Clock Machine. Młodzi w zależności od edycji zjeżdżali nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. Dużym atutem imprezy jest wspólna atmosfera niesamowitej zabawy przy muzyce młodych dla młodzieży, ale też i dorosłych.

Koszt cegiełki do nabycia w sekretariacie liceum to 10 zł.

Tegoroczna gwiazda "Wybryku" to Natalia Lubrano.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem "Gościa Wrocławskiego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama