Nowy numer 43/2020 Archiwum

Festiwal kolęd - trwają zapisy

Do 27 listopada można się zgłaszać do regionalnych eliminacji XXV edycji Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

We Wrocławiu eliminacje odbędą się 7 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury Śródmieście przy ul. Stanisława Dubois 5. Kontakt: tel. 71 798 67 44, e-mail: mdkwrsr@wp.pl.

Zgłoszenia przyjmowane są do 27 listopada poprzez wypełnienie formularza on-line dostępnego na stronie www.mfkip.pl/rejestracja.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek ma formułę konkursu. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla amatorów (dopuszcza się udział dzieci i młodzieży szkół muzycznych I stopnia). Dolna granica uczestnika to ukończone w roku edycji Festiwalu 6 lat.

W Festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, domach kultury, parafiach, stowarzyszeniach, organizacjach polonijnych, a także osoby niezrzeszone.

Uczestnicy Festiwalu zobowiązani są do zaprezentowania trzech dowolnie wybranych kolęd lub pastorałek /soliści i duety dwóch/ w tym obowiązkowo jednej tradycyjnej polskiej kolędy lub pastorałki, a ilość wykonywanych zwrotek należy ograniczyć do trzech. Więcej informacji: https://mfkip.pl/regulamin

Jubileuszowa, XXV edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika, w tym roku odbywa się pod patronatem honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Organizatorami Festiwalu są Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek oraz Urząd Miejski w Będzinie.

W grudniu w 38 ośrodkach w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i Litwie odbędą się eliminacje, natomiast finał Festiwalu odbędzie się w dniach od 10 do 13 stycznia 2019 r. w Będzinie. Festiwal zwieńczy odbywający się 13 stycznia 2019 r. (niedziela) o 16.00 Jubileuszowy Koncert Galowy, podsumowujący nie tylko bieżącą edycję.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama