GN 41/2019 Archiwum

Zobaczyć Boga w drugim człowieku

Z odpowiedzią na pytanie "jak znaleźć ukochanego /-ą?" przyszli goście piątego spotkania z cyklu "Pobiegnijmy" W SDA "Most" - Jan Mela, który jako pierwszy niepełnosprawny zdobył dwa ziemskie bieguny oraz jego ukochana - Magda.

Mottem spotkania były słowa z księgi Pieśni nad Pieśniami: "Wstanę, po mieście chodzić będę, wśród ulic i placów, szukać będę ukochanego mej duszy. Szukałam go, lecz nie znalazłam".

Życie Jana Meli od najmłodszych lat ocierało się o trudne doświadczenia. Pierwszym z wspomnianych był pożar, który zdarzył się, gdy chłopak miał 7 lat. Cała rodzina otrzymała dużo wsparcia w postaci środków finansowych, ubrań, jedzenia. Pomoc płynęła od osób, o których wcześniej chłopiec myślał w złych kategoriach, gdyż często powierzchownie oceniał innych. Wtedy Janek zaczął dostrzegać dobro w ludziach i, jak sam powiedział, był wdzięczny Panu Bogu za pożar. Dostrzeganie łaski w najtrudniejszych wydarzeniach uzbroiło chłopaka na kolejne tragedie, czekające jego rodzinę - śmierć brata i wypadek, którego skutkiem była utrata ręki i nogi.

Jan na początku mówił o niepełnosprawnościach, o tym, że wszyscy ludzie je posiadają. Nie chodziło o ograniczenia fizyczne, a raczej wewnętrzne, duchowe, dotyczące drugiego przykazania miłości bliźniego oraz siebie samego. - Lekarstwem dla każdego może być uśmiech. Każdy codziennie mija setki osób, ważne, by te chwile przemieniać w spotkania - zachęcał.

Gość opowiadał o swoim doświadczeniu bycia wolontariuszem na krakowskich plantach, kiedy rozdawali zupę potrzebującym. Wtedy od koordynatora usłyszał: "Usiądź z nim i zobacz w nim drugiego człowieka". Podkreślał, że trzeba pójść krok dalej i w tym człowieku zobaczyć Boga, bo On stworzył każdego z nas na swoje podobieństwo. Jak mówił, to bardzo trudne i sam czasem ma wątpliwości, że i on stworzony jest na obraz Boga.

Ukochana Janka, Magda, mówiła o dawaniu miłości i sytuacji, kiedy będąc na misjach jedynym sposobem dawania było... branie od innych. - Kochać i dać się pokochać, bo gdy raz doświadczyło się miłości, chce się więcej - mówiła. Zaznaczyła, że z tą postawą każdy z nas powinien realizować swoją misję, jaką jest miłość.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL