Nowy numer 6/2023 Archiwum

Noc w szkole i w kościele, czyli wygraj Ducha

Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, festiwal frytek, koncert rapu, turniej piłki nożnej. To wszystko na spotkaniu "Wygraj Ducha".

To może być niezwykła noc wprowadzająca w okres Adwentu. Z 30 listopada na 1 grudnia młodzież zbiera się w Sobótce na spotkaniu "Wygraj Ducha". Wydarzenie to istna mieszanka wybuchowa, w sam raz dla aktywnych młodych ludzi. Połączenie przyjemnego z pożytecznym i duchowym. 

- Proponujemy wspólną nocną podróż ku poszukiwaniom prawdziwych wartości, które pomogą stać się ludźmi sukcesu. Ale sukcesu nie w rozumieniu tego świata, lecz samego Pana Boga. Dlatego punktem wyjścia tych poszukiwań będzie nasza wiara - zapowiada ks. Jakub Bartczak, który przygotowuje całość razem ze swoją wspólnotą "Ślęża - góra Tabor młodych".

Tej nocy młodzi odpowiedzą sobie na pytania - w co wierzą i jak wierzą oraz co daje im wiara. Początek zaplanowano 30 listopada na godzinę 19 w Szkole Podstawowej w Sobótce przy ul. Świdnickiej 20 (wejście od hali sportowej).

Najpierw przeprowadzone zostaną zapisy, a ok. 19.30 konferencję wstępną do zebranych wygłosi ks. Adam Łopuszyński, który poruszy temat wiary jako wartości. Dlaczego warto wierzyć?

Później studenci z Duszpasterstwa Akademickiego "Wawrzyny" przeprowadzą pracę w grupach z Pismem Świętym. Po niej hip-hopowy koncert zagrają chrześcijańscy raperzy Augustyn i Turysta. Goście mają dać także świadectwo swojego życia.

O godz. 22 wszyscy udadzą się do kościoła pw. św. Jakuba w Sobótce, by porozmawiać z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie Będzie także okazja do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania. Po godzinnej adoracji o godz. 23 zostanie odprawiona Msza święta.

- Po Eucharystii przejdziemy znowu do szkoły, a tam czeka na nas posiłek, czyli festiwal frytek i innego jedzenia. Najpierw będzie coś dla ducha, a potem dla ciała, dlatego od 1 w nocy zmierzymy się w rywalizacji sportowej. Przeprowadzimy turniej w piłkę nożna i siatkówkę. I tak będziemy grali do... 5.30 - uśmiecha się ks. Jakub, wikariusz parafii Sulistrowice.

Dodaje, że wśród atrakcji przygotowano jeszcze escape room. Warunkiem uczestnictwa w całym spotkaniu jest posiadanie zmiennego obuwia i symboliczna wpłata 5 zł oraz podpisana zgoda (deklaracja uczestnictwa). Zapisy indywidualne oraz wspólnotowe odbywają się przez specjalny formularz TUTAJ.

- W naszym wydarzeniu może uczestniczyć każdy. Traktujemy je jak przygotowanie do wielkiego spotkania młodzieży archidiecezji wrocławskiej "Na Słowo", które odbędzie się 23 lutego 2019 roku - zapowiada ks. J. Bartczak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy