Nowy numer 44/2020 Archiwum

Od przemocy do życia w obfitości

Wspólnota Trudnych Małżeństw "Sychar" zaprasza wszystkich chętnych na rekolekcje dotyczące przemocy domowej. To jedyna tego typu propozycja we Wrocławiu.

Temat rekolekcji brzmi: "Od przemocy do życia w obfitości". Wygłosi je ksiądz Piotr Adamski z Gdańska, udzielający na co dzień pomocy ofiarom przemocy domowej.

Całość rozpocznie się w piątek 30 listopada o godzinie 18 w w parafii jezuickiej pw. św. Ignacego Loyoli przy ulicy Stysia 16 we Wrocławiu.

- Przemoc w rodzinie to temat tabu dla społeczeństwa. Mało się o tym mówi, szczególnie o przemocy psychicznej, czy emocjonalnej. Z wiadomych powodów więcej słyszymy o nadużyciach fizycznych - tłumaczy o. Maciej Konenc SJ, duszpasterz wspólnoty „Sychar” we Wrocławiu.

Jak podkreśla, takie milczenie nic nie buduje, a wręcz przeciwnie - działa destrukcyjnie.

- Rekolekcje są po to, aby przyjrzeć się źródłom przemocy w rodzinie, znaleźć sposoby, jak temu zaradzić, jaką przyjąć postawę, jak wyjść na prostą, która zaprowadzi nas do życia w obfitości - mówi o. Konenc.

Dodaje, że rekolekcje są dla wszystkich. Nie tylko tych, którzy już tej przemocy doświadczają lub u których problem się rodzi. Zaproszony jest każdy, kto chce wiedzieć, jak powinien reagować, co myśleć, jak się w takim przypadku modlić oraz jak ochronić swoje małżeństwo przed tym problemem.

W piątek (30 listopada) o godzinie 18 zostanie odprawiona Eucharystia rekolekcyjna, a po niej konferencja na temat źródeł i postaw wobec przemocy w rodzinie.

W sobotę (1 grudnia) według tego same schematu rekolekcjonista poruszy kwestię mechanizmów i przeciwdziałania przemocy domowej.

W niedzielę (2 grudnia) Msza święta zostanie odprawiona o godzinie 16. Po Eucharystii nauka rekolekcyjna: „Skutki psychiczne i religijne doznanej przemocy”.

- W niedzielę po wszystkim zapraszamy na spotkanie przy herbacie w sali na piątym piętrze, żeby na luzie pogawędzić, pobyć ze sobą, powymieniać się refleksjami, czyli odebrać echo naszych spotkań. Nie chcemy, żeby tylko rekolekcjonista się wygadał, ale oczekujemy wiadomości zwrotnej od słuchaczy - zapowiada o. Maciej Konenc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama