Nowy numer 3/2021 Archiwum

O filozofii społecznej

Fundacja "Studium Culturae Ecclesiae" zaprasza 24 listopada o 19.00 na spotkanie w sali nr 3 w Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4 we Wrocławiu.

U podłoża każdej aktywności człowieka, tej prostej i najbardziej złożonej, również w wymiarze publicznym, leży jakiś zamysł, strategia, plan, wartości, które człowiek chce osiągnąć lub którymi się kieruje - i są one czymś, co pomaga osiągnąć zamierzony cel. Tej postawie, ale w wymiarze społecznym, poświęcone będzie najbliższe spotkanie „Człowiek-Wspólnota-Odpowiedzialność”, w ramach którego dr Krzysztof Jędrasik, absolwent Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, przedstawi wykład pt. „Do czego potrzebna jest filozofia społeczna?”.

Czy wiele zjawisk życia społecznego, tak w wymiarze gospodarki, jak i kultury, nie komplikuje się właśnie dlatego, że mniejszą uwagę zaczynamy poświęcać ogólnym założeniom i wyznacznikom podejmowanych działań, także w wymiarze kultury dialogu społecznego? To pytanie ważne dla życia rodzinnego, teologicznego, społeczno-politycznego, a także biznesowego.

Spotkaniu towarzyszyć będzie koncert na altówkę w wykonaniu Michała Brzostowskiego przy akompaniamencie Wiktora Szymajdy.

Przewidziano także czas na dyskusję. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama