Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ciepło na wynos

Do bezdomnych korzystających z pomocy łaźni Caritas Archidiecezji Wrocławskiej trafiają już termosy zebrane przez dziecięcych wolontariuszy działających w szkolnych kołach Caritas.

Nic tak przyjemnie nie rozgrzewa jak kubek gorącej herbaty w mroźne zimowe popołudnie. Szkolne Koła Caritas prowadzą zbiórkę termosów dla osób bezdomnych, które korzystają z łaźni prowadzonej przez Caritas we Wrocławiu. Każdy taki termos to odrobina ciepła, którą bezdomny może zabrać ze sobą - ciepło na wynos.

Od poniedziałku do piątku w godzinach pracy łaźni osoby bezdomne mogą zalać sobie wrzątkiem herbatę w termosach, które otrzymały od dzieci.

Trzy razy w tygodniu z kąpieli w łaźni Caritas korzysta każdorazowo ponad 100 osób, zatem zapotrzebowanie na termosy jest bardzo duże. Dzieci z wielką hojnością i empatią włączyły się w tę akcję, przekazując na rzecz potrzebujących dziesiątki termosów.

Zapraszamy do włączenia się do akcji i przekazania termosów dla osób potrzebujących ciepła. Termosy można przekazywać w Centralnym Ośrodku Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przy ulicy katedralnej 7 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00.

- Zabranie czegoś ciepłego do picia to dla bezdomnego czasem kwestia życia i śmierci, a na pewno dużo lepszego samopoczucia w mroźne, ciemne, często wilgotne popołudnia i wieczory - mówi Paweł Trawka, rzecznik Caritas. - Gdy bezdomny udaje się wieczorem na miejsce swojego noclegu, wyjęcie termosu z gorącą herbatą jest dla niego wielką ulgą, niesie odrobinę nadziei. Kto wie, może zasieje w jego sercu refleksję o miejscu, gdzie samodzielnie będzie mógł sobie zaparzyć gorącą herbatę?

Ciepło na wynos   Podaruj odrobinę ciepła Materiały Caritas

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama