GN 43/2020 Archiwum

Misja zupa

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej, Miasto Wrocław, dolnośląska Policja i wrocławska Straż Miejska rozpoczęły wspólnie akcję pomocową dla najbardziej narażonych na wychłodzenia.

Jak będzie przeprowadzana akcja pomocowa? - Dysponujemy pewnym potencjałem intelektualnym - wiemy gdzie osoby potrzebujące są na terenie Wrocławia, ale też  technicznym - posiadamy środki komunikacji, dzięki którym będziemy mogli się dostać w te miejsca - mówi Waldemar Forysiak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Podkreśla, że talerz zupy jest pewnym symbolem przekazywanego ciepła od mieszkańców miasta dla tych najuboższych, wykluczonych. - Wrocław to miasto niezwykłe. W każdym widzimy tu człowieka, nawet w tych , którzy czasem nieładnie pachną, są gorzej ubrane. Stąd włączamy się w akcję "Misja zupa" z wielkim sercem. Będziemy tam, gdzie nas potrzebują - zapewnia i dodaje, że potencjał wszystkich zaangażowanych jest ogromny. - Bardzo proszę wszystkich wrocławian, by reagowali, nie przechodzili obojętnie wobec osób potrzebujących. Czasem wystarczy zadzwonić i powiadomić odpowiednie służby, a my będziemy działać.

Ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor wrocławskiej Caritas zaznacza, że od dłuższego czasu trwały rozmowy o tym jak wesprzeć działania interwencyjne w stolicy Dolnego Śląska. - Doszliśmy do wniosku, że każdy ma inny potencjał, w którym się świetnie realizuje - my jesteśmy w stanie przygotować posiłek, a służby są w stanie go dostarczyć. Połączyliśmy siły, a nad tym wszystkim pieczę sprawuje miasta, które również prowadzi jadłodajnie - opowiada.

Zwraca uwagę, że są jednak i tacy, którzy z różnych nieoczywistych miejsc swojego pobytu podczas mrozów, nie wyjdą nawet na ciepły posiłek. - Wtedy właśnie przyjdą do nich z zupa policjanci lub strażnicy miejscy - dodaje. Ks. Amrogowicz podkreśla, że tegoroczna akcja ma charakter pilotażowy. Są jednak plany, by kontynuować ją w kolejnych latach.

Asp. szt. Łukasz Dutkowiak, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu podkreśla, że funkcjonariusze prowadzą bardzo wiele działań pomocowych w tym również tych związanych z akcją "Zima". - Docierają do osób potrzebujących  pomocy. Dlatego chętnie włączamy się w różnego rodzaju projekty - mówi.

Zupa jest przygotowywana w jadłodajni prowadzonej przez Caritas Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Słowiańskiej. Każdego dnia przygotowanych zostanie osiem pojemników termicznych, w których znajdować się będzie po kilkanaście misek z gorącym jedzeniem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama