Nowy numer 33/2019 Archiwum

Czy w "Andrzejki" można spożywać pokarmy mięsne?

W tym roku wspomnienie św. Andrzeja Apostoła, 30 listopada, przypada w piątek.

"W związku z tym, że 30 listopada 2018 roku wiele osób spotyka się w gronie rodziny, najbliższych przyjaciół i znajomych z racji Święta św. Andrzeja, dlatego w tym szczególnym dniu udzielam wszystkim mieszkańcom Archidiecezji Wrocławskiej oraz przebywającym w tym dniu na jej terytorium dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych (...)" - czytamy w specjalnym komunikacie Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej podpisanym przez abp. Józefa Kupnego, metropolitę wrocławskiego oraz ks. Jacka Froniewskiego, kanclerza.

W dokumencie czytamy również: "(...) ufając, że taka inicjatywa przyczyni się nie tylko do pogłębienia relacji międzyludzkich, ale również do jeszcze większego zrozumienia obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w pozostałe piątki całego roku, który podkreśla rolę tego dnia w zbawczym dziele dokonanym przez Jezusa Chrystusa".

Aby zobaczyć komunikat kliknij w zdjęcie:

Czy w "Andrzejki" można spożywać pokarmy mięsne?  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL