Nowy numer 42/2019 Archiwum

Świętość dla każdego

Koło Naukowe Studentów Teologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową "»Sancti estote«: o powołaniu do świętości", która odbędzie się we wtorek 8 stycznia 2019 roku na PWT we Wrocławiu. Trwa rejestracja.

"Wszyscy jesteśmy powołani, by być świętymi, żyjąc z miłością i dając swe świadectwo w codziennych zajęciach, tam, gdzie każdy się znajduje. Jesteś osobą konsekrowaną? Bądź świętym, żyjąc radośnie swoim darem. Jesteś żonaty albo zamężna? Bądź świętym, kochając i troszcząc się o męża lub żonę, jak Chrystus o Kościół. Jesteś pracownikiem? Bądź świętym wypełniając uczciwie i kompetentnie twoją pracę w służbie braciom. Jesteś rodzicem, babcią lub dziadkiem? Bądź świętym, cierpliwie ucząc dzieci naśladowania Jezusa.
Sprawujesz władzę? Bądź świętym, walcząc o dobro wspólne i wyrzekając się swoich interesów osobistych" - czytamy w adhortacji "Gaudete et exsultate" papieża Franciszka.

Konferencja ma na celu przypomnienie każdemu z nas o podstawowym powołaniu, jakim jest świętość - zachęcają organizatorzy.  Wydarzenie jest skierowane do studentów i doktorantów, którzy pragną podzielić się swoimi przemyśleniami i wynikami badań.

Gościem specjalnym będzie dr Mariusz Biliniewicz z University of Notre Dame w Sydney, który wygłosi wykład wstępny.

Opłata konferencyjna wynosi 30 zł. Uiszczenie opłaty jest potwierdzeniem udziału w konferencji. Przelew, numer konta zostanie podany drogą mailową po wcześniejszym wypełnieniu formularza. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 grudnia 2018 roku.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wyboru i modyfikacji referatów. Czas wystąpienie nie powinien przekraczać 15 minut.

Gość Niedzielny objął konferencję swoim patronatem medialnym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL