Nowy numer 38/2021 Archiwum

Internetowe rekolekcje adwentowe "Kamień w bucie"

Filmowe odcinki w każdy poniedziałek i piątek Adwentu na naszej stronie internetowej. W rolach głównych Pan Bóg, dzieci z intelektualną niepełnosprawnością z "Pozytywki" oraz energiczne i roześmiane Siostry Bożego Serca Jezusa.

 

KAMIEŃ W BUCIE - rekolekcje adwentowe 2018
Gosc Wroclawski

 

Siostra Katarzyna Fabicka i siostra Magdalena Stachura specjalizują się w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie. Prowadzą na Ostrowie Tumskim Klub Środowiskowy dla Dzieci z Zespołem Downa "Pozytywka". Chcą podzielić się ze światem swoją radością, spontanicznością, energią i wrażliwością, których uczą je podopieczni.

Jak zapowiadają, nie zabraknie anegdot klasztornych, śmiesznych opowieści z życia „Pozytywki” i oczywiście dzielenia się Słowem Bożym. Gwarantujemy dużą dawkę radości!

- Adwent to czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela, przepełniony nadzieją i radosną niecierpliwością. W tym wyjątkowym okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia pokażemy kilka ważnych postaw w naszym życiu np. służbę, odwagę, wdzięczność, wytrwałość - wymienia s. Katarzyna Fabicka.

Siostrom w czasie nagrań towarzyszyć będą dzieci z Zespołem Downa, które często dla społeczeństwa są jak tytułowy kamień w bucie. Wpadł niespodziewanie i uwiera. Zakonnice chcą pokazać, jak piękny okazuje się świat wokół takich ludzi.

- Takim kamieniem w bucie czasem jesteśmy także my, kobiety w habitach. Ale tak naprawdę każdy ma go na swojej drodze wiary, w codziennych relacjach i zadaniach. Warto go odszukać, nazwać i wyciągnąć, by móc dalej iść pewnym krokiem do Chrystusa - tłumaczy s. Magdalena Stachura.

Adwentowe odcinki rekolekcyjne będą publikowane na stronie „Gościa Wrocławskiego” oraz na Facebooku w każdy poniedziałek (od 3 grudnia) i piątek o godzinie 17. Ostatnia część pojawi się w wigilię Bożego Narodzenia.

Chcesz być na bieżąco z odcinkami i otrzymywać powiadomienia o nich? Weź udział w wydarzeniu na Facebooku TUTAJ albo polub profil Gościa Wrocławskiego TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama