Nowy numer 38/2023 Archiwum

Odnajdowali życiowy balans

W Centrum Duszpasterskim Archidiecezji Wrocławskiej odbyły się warsztaty pt. "Ojcostwo a praca".

Andrzej Cwynar, organizator spotkania, podkreśla, że poruszony temat jest bardzo ważnym aspektem codzienności mężów i ojców. - Jestem zbudowany, że tylu ojców poświęciło całą sobotę, by stawać się lepszym, efektywniejszym tatą, ale również sprawniejszym ojcem i pracownikiem. Już sama świadomość tych mężczyzn, że trzeba coś zrobić w swoim życiu, by się profesjonalizować i rozwijać, daje korzyści dla całej rodziny - mówi.

Podczas całodziennych warsztatów były podejmowane najróżniejsze tematy: wpływ ojca na rodzinę, na dziecko; stałość; zaangażowanie się, podejmowanie decyzji. - Poznaliśmy kilka metod zarządzania czasem. Panowie ćwiczyli ustawianie swoich priorytetów. Myślę, że teraz będzie im znacznie łatwiej ustalić hierarchię ważności - dodaje.

Warsztaty nie wzięły się z niczego. Jak zaznacza A. Cwynar, życie w chaosie codzienności nie sprzyja podejmowaniu dobrych decyzji. - Słyszymy mnóstwo informacji, dotyka nas wiele wydarzeń. Jesteśmy bombardowani przez ogromną liczbę osób, instytucji, organizacji, firm, które walczą o naszą uwagę. Nie mamy czasu na wszystko, ale musimy mieć czas na to, co najważniejsze. Tutaj chcemy odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest najważniejsze - przekonuje. Zaznacza, że to jest właśnie celem warsztatów. - W tym chaosie możemy postawić jednych dalej, a innych bliżej. To już jest jakaś wiedza, która pobudza nawyk konkretnego określania, komu oddajemy nasz czas.

Wszelkie informacje o kolejnych warsztatach są dostępne na stronie www.dlarodziny.eu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast